متخصص ارتودنسی در تهران، دکتر مسعود داودیان
 

ویدیو های دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی

 

مقاله ها

1393/05/20
چاپ

آنا نیوز :: دردسر دوره های بدون مجوز ارتودنسی با سود های میلیاردی

[ خبرگزاری آنا ]
یک ارتودنتیست با بیان اینکه حرفه پزشکی نیاز به تبلیغ ندارد، گفت: مردم باید توجه داشته باشند هیچ متخصص ارتودنسی نسبت به کاری که انجام می‌دهد، تضمینی نمی‌دهد و در تابلوی خود جز تخصص خود چیزی را برای جذب عنوان نمی‌کند.
دکتر حسین ارباب زاده متخصص ارتودنسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه پزشکی خبرگزاری آنا با توجه به جایگاه ایران در علم ارتودنسی گفت: کشور ما در منطقه (به غیر از کشور ترکیه) از لحاظ کمی و کیفی در مقام اول قرار دارد.
وی افزود: سالانه حدود ۵۰ الی ۶۰ متخصص ارتودنسی در کشور فارغ التحصیل می‌شوند که این مساله دسترسی مردم را به این متخصصان در سطح کشور افزایش می‌دهد.
ارباب زاده در ادامه با توجه به معایب این موضوع ادامه داد: فارغ التحصیل شدن این تعداد متخصص مساله کیفیت را در برمی گیرد، بدین صورت که استادان دانشگاه افرادی بی تجربه می شوند که ۲ ساله فارغ التحصیل شده‌اند.
وی با اشاره به مداخله برخی دندانپزشکان عمومی در حرفه ارتودنسی گفت: متاسفانه برخی موسسات خصوصی و یا جهاد دانشگاهی کلاس های ۵ الی ۱۰ جلسه ای را برای دندانپزشکان عمومی برگزار می‌کنند که برای اجرای آن از برخی استادان ارتودنسی و دندانپزشکانی که تخصص ارتودنسی ندارند، استفاده می‌کنند. پس از اتمام این دوره ها پزشکان دست به کار ارتودنسی می‌زنند و تبلیغات انجام می‌دهند که شاید بتوان گفت بیشتر شکایت پزشکی مربوط به این افراد بی‌تجربه است.
وی کسب سود را عامل اصلی برگزاری این کلاس‌ها دانست و گفت: برگزاری این کلاس‌ها برای نهاد و یا موسسه برگزارکننده سالانه حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد تومان سود دارد.
ارباب زاده عدم نظارت روی درمان‌ دندانپزشکان عمومی که ارائه خدمات ارتودنسی می دهند را یکی از معضلات این حرفه دانست و گفت: متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر عملکرد این مداخله کنندگان وجود ندارد.
وی در پایان با بیان اینکه حرفه پزشکی نیاز به تبلیغ ندارد، خاطر نشان کرد: مردم باید توجه داشته باشند هیچ متخصص ارتونسی نسبت به کاری که انجام می دهد تضمینی نمی‌دهد و در تابلوی خود جز تخصص خود چیزی را برای جذب عنوان نمی‌کند. بنابراین هشدار داده می‌شود فریب تبلیغات کاذب را نخورند.
سیستم مدیریت محتوای وب سایت وانا
VANA Content Management System