متخصص ارتودنسی در تهران، دکتر مسعود داودیان
 

ویدیو های دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی

 

مقاله ها

1393/03/24
چاپ

ایرنا :: پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان برگزار می شود

[ ایرنا ]
تهران-ایرنا-دبیر اجرایی پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان از برگزاری این نشست در 29 خردادماه جاری با حضور 50 ارتودنتیست و اساتید صاحب نام ارتودنسی از سراسر کشور در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما خبر داد.

دکتر مسعود داودیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، هدف از برگزاری این نشست را بحث و تبادل نظر در مورد آخرین دستاوردها و نتایج مطالعات صورت گرفته در زمینه حفظ نتایج حاصله از درمان ارتودنسی (ریتنشن Retention) عنوان کرد.
وی با بیان اینکه محور اصلی این نشست ˈریتنشن در درمان های ارتودنسیˈ است، افزود: با اتمام درمان ارتودنسی کار تمام نشده است و باید تمهیدات مناسبی برای پیشگیری از برگشت دندان های مرتب شده به حالت اول درنظرگرفته شود.
این متخصص ارتودنسی گفت:بسیاری از بیماران به رغم درمان ارتودنسی ثابت یا متحرک به دلیل رعایت نکردن ملاحظات لازم بعد از ارتودنسی، دوباره دندان هایشان نامرتب می شود و یا مشکلات فکی آنها عود می کند.
داودیان افزود: این افراد دوباره مجبور به صرف وقت و هزینه اضافی برای ارتودنسی مجدد می شوند. در حالی که دندان ها به دلایل زیستی (بیولوژیک) نباید تحت نیروی ارتودنسی به صورت طولانی مدت قرار گیرند.
دبیر اجرایی پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان گفت: بنابراین درمان ارتودنسی مجدد می تواند خطر بروز عوارضی مانند تحلیل ریشه و استخوان، ناراحتی های لثه و پوسیدگی های دندانی را دوبرابر کند.
داودیان خاطر نشان کرد: در این نشست علمی که از ساعت 17 تا 23 پنجشنبه 29 خرداد در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود علاوه بر سخنرانی اساتید صاحب نام ارتودنسی برخی ارتودنتیست های خارج کشور نیز به صورت ویدئوکنفرانس در مباحث حضور خواهند داشت.
سیستم مدیریت محتوای وب سایت وانا
VANA Content Management System