متخصص ارتودنسی در تهران، دکتر مسعود داودیان
 

ویدیو های دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی

 

مقاله ها

سلامت نیوز :: ممنوعیت صاحبان فنون پزشکی از انتشار آگهی‌های تبلیغاتی ارتودنسی گمراه کننده

[ سلامت نیوز ]
رییس هیات مدیره انجمن ارتودنتیست‌های ایران خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت غیرقانونی توسط غیرمتخصصین لطمات غیرقابل وصفی را بر سلامت عمومی جامعه وارد می‌کند به خصوص که درمان ارتودنسی با استقبال گسترده آحاد مردم و جامعه دندانپزشکی روبرو است.

زندگی سالم :: ارتودنسی، هر روز بهتر از دیروز

[ زندگی سالم ]
دکتر سعید صادقیان متخصص ارتودنسی گفت: درمان ارتودنسي در هر زمان از زندگي بيمار و با هدف رفع يک مشکل خاص و يا تمامي مشکلات قابل انجام مي‌باشد و محدوديت سني به اين صورت وجود ندارد ولي بهترين زمان براي بعضي از درمان‌هاي خاص در يک دوره سني مشخص نتايج بهتري به همراه دارد. مثلاً بيماراني که مشکلات فکي از جمله کوچکي يا عقب بودن فک پايين را دارند مي‌بايست قبل از بلوغ جنسي تحت درمان قرار بگيرند چون در اين سنين از رشد بيمار جهت درمان مي‌توان استفاده کرد که تحت عنوان درمان‌هاي «اصلاح رشد» بيان مي‌گردد که مسلماً بعد از انجام بلوغ اسکلتي و جنسي مقدار اين رشد کاهش يافته و امکان اصلاح و درمان نيز بسيار کمتر خواهد شد.

وبدا :: هزینه ارتودنسی تخصصی در دانشکده دندانپزشکی

[ وبدا ]
دکتر ایمانی : در دانشکده دندانپزشکی ارتودنسی با هزینه پایین تر و تخصصی انجام می شود. متخصص ارتودنسی : والدین باید با دیدن اولین علائم کجی دندانی یا مشکلات قابل توجه فکی به متخصصین ارتودنسی مراجعه کنند

آنا نیوز :: دردسر دوره های بدون مجوز ارتودنسی با سود های میلیاردی

[ خبرگزاری آنا ]
یک ارتودنتیست با بیان اینکه حرفه پزشکی نیاز به تبلیغ ندارد، گفت: مردم باید توجه داشته باشند هیچ متخصص ارتودنسی نسبت به کاری که انجام می‌دهد، تضمینی نمی‌دهد و در تابلوی خود جز تخصص خود چیزی را برای جذب عنوان نمی‌کند.

ایرنا :: استفاده از نگهدارنده های ارتودنسی یک تا دو سال الزامی است

[ ایرنا ]
تهران-ایرنا- دبیر اجرایی پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان با اشاره به این که استفاده نادرست از نگهدارنده های ارتودنسی موجب بازگشت دندان ها به حالت قبل از ارتودنسی می شود، گفت: استفاده از نگهدارنده های ارتودنسی دست کم در بازه زمانی یک تا دو سال الزامی است.

ایرنا :: پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان برگزار می شود

[ ایرنا ]
تهران-ایرنا-دبیر اجرایی پنجمین نشست ارتودنتیست های جوان از برگزاری این نشست در 29 خردادماه جاری با حضور 50 ارتودنتیست و اساتید صاحب نام ارتودنسی از سراسر کشور در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما خبر داد.

ایران ناز :: بهترین سن برای ارتودنسی

[ ایران ناز ]
عضو انجمن دندانپزشكان ایران گفت: بهترین سن برای ارتودنسی دندان از ابتدای كامل‌ شدن دندان‌های دائمی یعنی سن 13 تا 20 سالگی است.

ویستا :: بهترین سن اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی

[ مجله الکترونیک ویستا ]
آقای دكتر، به نظر شما بهترین سن برای مراجعه به یك مطب ارتودنسی و گرفتن مشاوره درباره لزوم انجام ارتودنسی، چه سنی است؟
بهترین زمان سن ۶ سالگی همزمان با رویش اولین دندان‌های دائمی است. اولین علامت‌های نشان‌دهنده نامرتبی دندان‌ها در این سن آشكار می‌شود.

جام جم آنلاین :: ارتودنسي، درماني بدون محدوديت سني

[ جام جم آنلاین ]
موقعيت هريك از دندان‌ها در فك بالا و پايين نقش مهمي در جويدن و خرد كردن غذايي كه مي‌خوريم، دارد و طبيعي است ايجاد هر گونه ناهنجاري يا انحراف دندان‌ها نسبت به وضع طبيعي با مشكلاتي براي فرد همراه است كه برگرداندن موقعيت مناسب دندان‌ها يا به اصطلاح رديف كردن آنها را ضروري مي‌سازد.
اين كار از طريق ارتودنسي ميسر مي‌شود و ضرورت آن به اندازه‌اي است كه يك رشته تخصصي جداگانه در حوزه دندانپزشكي تحت عنوان ارتودنسي ايجاد شده كه شايد با توجه به ضرورت اين روش درماني براي افراد مبتلا به ناهنجاري‌هاي دنداني بتوان اين رشته را يكي از مهم‌ترين رشته‌هاي دندانپزشكي تخصصي به شمار آورد. درباره ارتودنسي و علل ناهنجاري‌هاي دنداني با دكتر مهرداد فتحيان، متخصص ارتودنسي و ناهنجاري‌هاي ارتوپديك فك و صورت گفت‌وگو كرده‌ايم.

سلامتیران :: بهترين زمان براي ارتودنسی ثابت دندان‌ها بين ۱۲ تا ۱۴ سالگي است

[ سلامتیران ]
از لحاظ رتبه‌بندي، ارتودنسي دومين رشته تخصصي علوم پزشكي است و در رشته دندان‌پزشكي اولين رشته تخصصي محسوب مي‌شود.
سالانه نوجوانان زيادي براي اين درمان به مطب دندان‌پزشکان مراجعه مي‌کنند اما بزرگسالان هم مي‌توانند از اين روش درماني بهره‌مند شوند. دكتر سيد مهدي ‌هاشمي، متخصص ارتودنسي و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي زاهدان به اين سوالات پاسخ مي‌دهند.

ایسنا :: ارتودنسی از مشکلات گوارشی جلوگيري مي‌كند

[ ایسنا ]
یک متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فکی با اشاره به بهترین زمان برای انجام ارتودنسی گفت: در دنیا متداول است که بر روی کودکان قبل از سن هفت سالگی معاینه دقیق دندانی انجام می‌شود و این سن بهترین زمان برای شروع اقدامات ارتودنسی است.

ایسنا :: ارتودنسی نامرئی چیست؟

[ ایسنا ]
دکتر لادن اسلامیان در این رابطه افزود: برای این نوع ارتودنسی سیستم‌های متعددی به کار گرفته و قالب‌گیری‌های آن در کشورهای خارجی انجام می‌شود. یعنی اندازه‌های قوس‌ها ارسال شده و آن‌ها مطابق این اندازه‌ها قالب‌ها را می‌سازند.

سلامت نیوز :: در مورد دندان عقل چه می دانید؟

[ سلامت نیوز ]
به طور كلی ما سه دندان آسیای بزرگ در هر نیم فك داریم كه دندان عقل، دندان آسیای بزرگ سوم در هر نیم فك است. دكتر عبدالحمید ظفرمند متخصص ارتودنسی و متخصص دندانپزشكی كودكان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینكه جایگزینی دندان مستلزم یك سری درمان های پیچیده و پرهزینه است، لذا حفظ تمام دندان ها به نظر ضروری می رسد.

عصر ایران :: بهترين زمان براي ارتودنسي

[ عصر ایران ]
نوجواني و پيش از سن بلوغ ، بهترين زمان براي انجام ارتودنسي است؛ در اين زمان هنوز استخوان‌ها نرم هستند و دندان‌ها بهتر به ارتودنسي جواب مي‌دهند. هرچه سن فرد افزايش يابد، حركت دندان‌ها دشوارتر مي‌شود و در نتيجه ارتودنسي نتيجه مورد انتظار را نخواهد داشت.

فارس نیوز :: پوسیدگی دندانهای ارتودنسی به علت رعایت نکردن بهداشت دهان است

[ فارس نیوز ]
یک متخصص ارتودنسی در گفت‌وگو با فارس:
پوسیدگی دندانهای ارتودنسی به علت رعایت نکردن بهداشت دهان است
 
خبرگزاری فارس: یک متخصص ارتودنسی با اشاره به اینکه گاهی بیماران تحت درمان ارتودنسی از پوسیدگی‌ دندان یا بیماری لثه نگران هستند، گفت: این مشکلات ربطی به درمان ارتودنسی ندارد و به هیچ وجه ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان نمی‌شود.

ایرنا :: ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی دومین كشور منطقه است.

[ ایرنا ]
عضو هیات مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران گفت: ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی در مقایسه با كشورهای منطقه بعد از تركیه و در مقام دوم قرار دارد.

سلامت نیوز :: سوء استفاده برخی دندانپزشکان عمومی از عنوان ارتودنسی

[ سلامت نیوز ]
کاظم دالایی که در آستانه برپایی دهمین کنگره انجمن ارتودنیست‌های ایران که از روز چهارشنبه در تهران آغاز به کار می‌کند، سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: بسیاری از دندانپزشکان غیر ارتودنتیست‌ در تابلوهای مطب خود از واژه «ارتدنسی» استفاده می‌کنند. این در حالی است که ذکر عنوان ارتودنسی بدون پیشوند متخصص به معنای آن است که دندانپزشک مذکور متخصص این رشته نیست.

بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): سلامت نیوز:سوء استفاده دندانپزشکان عمومی از عنوان ارتودنسی::.

ایران ایج :: ارتودنسی در هر سنی امکانپذیر است.

[ ایران ایج ]
به نقل از وبدا؛ دکتر عشاق، متخصص ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بیان این مطلب افزود: سن خاصی برای گذاشتن دستگاههای ثابت ارتودنسی وجود ندارد و اکثر نامرتبی های دندانی را در هر سنی می‌ توان تصحیح کرد. البته بهترین زمان برای گذاشتن دستگاههای ارتودنسی، توسط متخصص ارتودنسی (اُرتودنتیست) تعیین می‌شود.

سلامت نیوز :: بی توجهی به دندان شیری افراد را به خدمات ارتودنسی نیازمند می‌كند

[ سلامت نیوز ] رئیس انجمن دندانپزشكی كودكان ایران گفت: اگر به بهداشت و سلامت دندان شیری كودكان توجه نشود در آینده این كودكان دچار مشكلات دندانی می‌شوند دندانهای دائمی آنها كج رشد می‌كند كه تغذیه آنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گاهی به خدمات ارتودنسی نیازمند می‌شوند.
 

ایرنا :: مرتب کردن یک جلسه ای دندان ها با لیزر، انتخابی نادرست

[ ایرنا ]
تهران - تبلیغاتی با عنوان ˈارتودنسی با لیزر و در یک جلسهˈ ، این روزها توجه بسیاری از متقاضیان ارتودنسی را به خود جلب کرده است، تبلیغاتی که برخی از متخصصان دندانپزشکی آن را شیوه درمانی نادرست و حتی آسیب رسان به دندان ها ، می دانند.
سیستم مدیریت محتوای وب سایت وانا
VANA Content Management System