متخصص ارتودنسی در تهران

درباره دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی

بیوگرافی متخصص ارتودنسی “دکتر مسعود داوودیان “:

دکتر مسعود داوودیان متخصص ارتودنسی در شهر اصفهان و در بهترین مدرسه تیزهوشان این شهر (شهید اژه ای ) تحصیلات متوسطه خود را اخذ نمود و در سال 1376 با کسب رتبه 17 کشوری در کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شد و با موفقیت پس از پایان این دوره در سال 1381 فارغ التحصیل گردید. و پس از 2 سال طرح دندانپزشکی با شرکت در آزمون تخصص دندانپزشکی موفق گردید رتبه اول تخصص دندانپزشکی در ایران را کسب کند و بدین ترتیب وارد دوره متخصص ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی شد . دکتر مسعود داوودیان پس از دوره 3 ساله رزیدنتی و دریافت بورد تخصصی ارتودنسی با عنوان ارتودنتیست (متخصص ارتودنسی) مشغول فعالیت درمانی در شهر تهران گردید.همچنین دکتر مسعود داوودیان متخصص ارتودنسی در سال 1385 به عضویت بنیاد ملی نخبگان به دعوت از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در آمده اند.

دکتر مسعود داودیان در بهترین مدرسه شهر اصفهان (شهید اژه ای یا تیزهوشان) دیپلم خود را اخذ نمود و در سال ۱۳۷۶ با کسب رتبه ۱۷ کشوری کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شد.
سخنرانی دکتر مسعود داودیان در برابر رهبری با عنوان نخبه برگزیدهدر سال 1385
 

دیدار دکتر مسعود داوودیان با عنوان نخبه برگزیده با رهبری در سال ۱۳۸۵

دیدار دکتر مسعود داوودیان با عنوان نخبه برگزیده با رهبری در سال ۱۳۸۵

مصاحبه با دکتر مسعود داودیان در سال ۱۳۸۶ با عنوان نخبه برگزیده و دارنده رتبه اول رزیدنتی دندانپزشکی کشور

مصاحبه با دکتر مسعود داودیان در سال ۱۳۸۶ با عنوان نخبه برگزیده و دارنده رتبه اول رزیدنتی دندانپزشکی کشور

تفاوت بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

دندانپزشک که معمولا” از عنوان “جراح-دندانپزشک” روی تابلوی مطب خود استفاده می کند، با گذراندن دوره ای ۶ ساله و کسب مدرک عمومی قادر به انجام تمامی اعمال دندانپزشکی بجز موارد پیچیده مشکلات دهان و دندان و درمان ناهنحاریهای دندانی-فکی می باشد. از آنجا که رشته دندانپزشکی ۱۳ شاخه تخصصی دارد، درمان کیس های پیچیده حتی ترمیم و عصب کشی و ناراحتیهای شدید لثه نیز در دایره درمان متخصصین این رشته ها قرار می گیرد. این در حالی است که درمان ناهنجاریهای دندانی-فکی از جمله ناردیفی دندانها از ابتدا در حیطه آموزه های دندانپزشک عمومی نمی باشد.
متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که پس از خاتمه دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی با قبولی در آزمون رزیدنتی با کسب بالاترین نمره ها در قیاس با دیگر رشته های تخصصی موفق به ورود و گذراندن یک دوره آموزش ۳ ساله در زمینه درمان ناهنجاریهای دندانی-فکی شده است.

نحوه افتراق دندانپزشک عمومی از متخصص ارتودنسی

بهترین و ساده ترین روش تشخیص دندانپزشک عمومی از دندانپزشک ارتودنتیست توجه به عناوین نوشته شده روی تابلوی دندانپزشکی است که به وی مراجعه می کنید. واژه “متخصص ارتودنسی” مختص دندانپزشکی است که تخصص ارتودنسی را طی دوره ای مجزا بعد از دوره دندانپزشکی عمومی در دانشگاههای معتبر کشور گذرانده است حال آنکه کلماتی از قبیل “ارتودنسی”، “زیبایی”، “عضو انجمن ارتودنسی” و … به تنهایی گواهی بر دارا بودن تخصص در این زمینه نمی باشند.

روش دیگر استفاده ار موتور جستجوی پزشک سازمان نظام پزشکی ایران از طریق وارد نمودن نام و نام خانوادگی دندانپزشک مورد نظر برای پی بردن به تخصص ایشان می باشد. همچنین مراجعه به لیست متخصصین ارتودنسی ایران بنابر آخرین اعلام سایت انجمن ارتودنتیست های ایران و یا بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران کمک کننده است. چنانچه موفق به یافتن نام دکتر خود در این لیست ها هم نشدید با عنوان آخرین راهکار می توانید با منشی انجمن ارتودنتیست های ایران (۸۸۲۸۸۳۵۸-۰۲۱) تماس حاصل نمائید تا شما در این زمینه راهنمائی کنند.

  مقالات و مصاحبه های خبری دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی

مصاحبه با ایرنا درباره حقایق سیستم نوین دیمون

مصاحبه با خبرگزاری فارس در خصوص اثرات سوء تبلیغات غلط برخی همکاران غیر متخصص

مصاحبه با روزنامه همشهری در خصوص اینکه ارتودنسی سریع خوب نیست!

مصاحبه با ایرنا در حاشیه برگزاری اولین نشست ارتودنتیست های جوان

برگزاری اولین نشست ارتودنتیست های جوان توسط دکتر مسعود داودیان برگزاری اولین نشست ارتودنتیست های جوان توسط دکتر مسعود داودیان

مصاحبه با ایسنا در حاشیه برگزاری دومین نشست ارتودنتیست های جوان

برگزاری دومین نشست ارتودنتیست های جوان توسط دکتر مسعود داودیان

برگزاری دومین نشست حرفه ای ارتودنتیست های ایران

برگزاری سومین نشست ارتودنتیست های جوان توسط دکتر مسعود داودیان

برگزاری سومین نشست حرفه ای ارتودنتیست های ایران

مصاحبه با ایرنا در حاشیه برگزاری چهارمین نشست ارتودنتیست های جوان

برگزاری چهارمین نشست ارتودنتیست های جوان توسط دکتر مسعود داودیان

برگزاری سومین نشست حرفه ای ارتودنتیست های ایران

فعالیت های علمی دکتر داودیان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

مسوولیت انفورماتیک کنگره های هشتم و دهم ارتودنسی کشور
iaocongress1390.ir/u1w72o
iaocongress1391.ir/u4yidr

ارزیابی دقت چهار ماده ثبت کننده رابطه اینتراکلوزال
www.magiran.com/magtoc.asp
Unilateral maxillary functional supernumerary premolar: A case report
www.ijortho.ir/chapters.asp
Comparison between Manual and Software Surgical Planning Predictions in Orthognathic Surgery
revista.uepb.edu.br/index.php/pboci/article/view/957
The validity of computer assisted system for lateral cephalometric analysis in comparison to conventional method.I.Viewbox Imaging software
The validity of computer assisted system for lateral cephalometric analysis in comparison to conventional method. II.Onyxceph

Imaging software

ایشان برای اولین بار در ایران اقدام به استفاده حرفه ای از تکنولوژی دیجیتال در ارزیابی تشخیصی و درمان بیماران ارتودنسی نموده است . مطالب ذیل به اجمال اندیکاسیون ها و مزایای استفاده از این تکنولوژی که کاربرد آن در کشورهای پیشرفته نیز به منظور درمان بیماران ارتودنسی رو به افزایش است، مطرح می نماید.
نرم افزار های مورد استفاده در ارتودنسی به منظور آنالیز رادیوگرافی نیمرخ بیمار و پیش بینی نتیجه درمان ارتودنسی ارزیابی رادیو گرافیهای بیمار یکی از رکورد های مهم در امر تشخیص و ارزیابی روند درمان ارتونسی می باشد. در سالهای اخیر، نرم افزارهایی جهت آنالیز سریعتر و آسانتر رادیو گرافی های سفالومتری در مقایسه با روش دستی به بازار عرضه شده اند. از مزایای آنها انجام سریعتر و قابل تکرار ارزیابی ها می باشد. به علاوه میزان وضوح و روشنایی تصاویر به آسانی قابل تنظیم است . از دیگر قابلیت های این نرم افزار ها ،پیش بینی نتیجه درمان ارتودنسی و جراحی فک می باشد.

آنالیز رادیوگرافی نیمرخ بیمار

آنالیز رادیوگرافی نیمرخ بیمار

پیش نتیجه جراحی فک توسط نرم افزار | دکتر مسعود داودیانپیش نتیجه جراحی فک توسط نرم افزار | دکتر مسعود داودیان

آنالیز و پیش بینی نتیجه جراحی فکین بیمار به وسیله نرم افزار

پیش نتیجه اصلاح رشد فک توسط نرم افزار | دکتر مسعود داودیانپیش نتیجه اصلاح رشد فک توسط نرم افزار | دکتر مسعود داودیان

پیش بینی نتیجه جلو آوردن فکین بیمار در طی رشد

4.6/5 ( 8 نظر )
Call Now Button