بهترین سن ارتودنسی

سن مناسب ارتودنسی کودکان

متخصص ارتودنسی کودکان در تهران به درمان مشکلات فک و دندان کودکان می پردازد که طبق توصیه پزشکان بهتر است بین سنین 7 تا 11 سال کودکان برای ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند چرا که در سن کودکی و نوجوانی به دلیل اینکه بیمار سریعتر نسبت به روش های درمانی پاسخ خواهد داد ودر نتیجه هزینه ارتودنسی در این صورت کاهش پیدا خواهد کرد چرا که تمامی دندان های کودک در این سن درنیامده اند.

انتخاب متخصص ارتودنسی کودکان در تهران:

دقت کنید که از پزشک متخصصی در این زمینه بهره بگیرید که کودک شما بتواند با او رابطه بهتری را برقرار کند تا طول درمان ارتودنسی برای کودک شما دلپذیرتر باشد اگر چه ارتودنسی کودکان با موفقیت بیشتری انجام میگیرد و همکاری بیشتری در سنین پایین تر با پزشک متخصص انجام می گیرد.

متخصص ارتودنسی کودکان در همان سنین پایین مشکلات فک و دهان را بررسی کرده و مشکلات پیش رو در رویش دندان ها را ارزیابی می کند و نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام می کند.

متخصص ارتودنسی کودکان چه مشکلاتی را بررسی و برطرف میکند؟

متخصص ارتودنسی کودکان در تهران پس از آنکه مشکلات را بررسی کرد اقدام به نصب ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی متحرک می کند و همزمان با روال درمانی در بیمار دندان های رویش نیافته را در مسیر درست با ارتودنسی هدایت میکند تا بهداشت لثه و دندان ها بهبود یابد و طول درمان ارتودنسی کاهش پیدا خواهد کرد.

اورژانس دندانپزشکی

متخصص ارتودنسی کودکان در تهران از بریس های فلزی یا سرامیکی و یا حتی بی رنگ برای درمان ارتودنسی استفاده می کند و در حالتی که از بریس های فلزی ضد زنگ استفاده کند که از پرکاربردترین نوع بریس ها هستند و  به کودک پیشنهاد انتخاب رنگ کش ارتودنسی را می دهد تا جذابیت برای کودک را ایجاد کند تا نسبت به درمان ارتودنسی ترغیب شود و کودک میتواند رنگ کش را با لباسش ست کند.

بریس های سرامیکی که در درمان ارتودنسی استفاده میشوند و اغلب نوجوانان و یا بزرگسالان به جهت نامرئی بودن آنها ترغیب به استفاده از این روش نوین سیم کشی دندان می شود .

بریس های نامرئی زبانی یکی دیگر از روش های نوین سیم کشی دندان در کودکان هستند که به دلیل مخفی بودن و غیر قابل مشاهده بودن آنها مورد استقبال قرار گرفته اند.

بریس های شفاف ارتودنسی ترکیبی از بریس های پلاستیکی و شفاف هستند که در طی 24 ساعت شبانه روز می بایست 22 ساعت استفاده شوند یکی دیگر از انواع بریس های مورد استفاده در ارتودنسی هستند.

توصیه های متخصص ارتودنسی کودکان به بیماران در حین درمان ارتودنسی

متخصص ارتودنسی کودکان توصیه میکند در طی درمان خود از مواد غذایی سفت ، جویدن آدامس، گاز زدن میوه ها، مواد غذایی چسبنده، تکه های یخ و غذاهایی که به هر نحوی درمان ارتودنسی را مختل کنند اجتناب کنند و در طی درمان به مصرف میوه و سبزیجات بپردازند.

از روشهایی که متخصص ارتودنسی کودکان در تهران برای درمان استفاده می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • یکی از راه هایی که متخصص ارتودنسی در شرق تهران و جاهای دیگر استفاده می کند استفاده از وسیع کننده کام است. در بسیاری از موارد به دلیل نداشتن فضای مناسب برای رشد دندان دندانها به صورت کج در میآیند و حتی در مواردی در لثه باقی می مانند و با این اقدام از جابجا شدن فک پایین جلوگیری خواهد شد و در مواردی ممکن است در صورتی که ارتودنسی انجام نشود فک پایین به صورت کج رشد داشته باشد و متمایل به یک سمت شود.
  • گاهی اوقات متخصص ارتودنسی کودکان در تهران از تغییر دادن استخوان های فک کودکان برای درمان استفاده می کنند.
  • متخصص ارتودنسی کودکان در تهران بر روی دندان هایی که دچار مشکل ارتودنسی هستند دستگاه ارتودنسی را قرار می دهند با این اقدام دندان ها بعد از 3 تا 6 ماه مرتب می شوند و فضای کافی برای رشد دندان ها فراهم می گردد.
  • در صورتی که متخصص ارتودنسی کودکان در تهران از نگهدارنده فضا در درمان استفاده کند،سبب میشود که دندانهای دائمی خلفی بسیار صاف‌تر و به شکل طبیعی رشد کنند.
تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

دیدگاه ها

یک پاسخ به “متخصص ارتودنسی کودکان در تهران”

  1. […] با کودکان رفتار ملایم و محبت آمیزی ندارند نباید تخصص دندانپزشکی کودکان را بگیرند. کودکان برای درمان نیازمند محبت و توجه ای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.