مصاحبه تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ایران و آفتاب در شبکه دو سیما

ارتودنسی-مصاحبه ی تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ی ایران و آفتاب در شبکه ی دو سیما

مصاحبه تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ایران و آفتاب

دکتر مسعود داوودیان، متخصص ارتودنسی در مصاحبه با برنامه تلویزیونی ایران و آفتاب در شبکه ی دو صدا و سیما به بررسی مسائلی در خصوص عوارض ارتودنسی پرداخته اند که در ادامه گزیده ای از این مصاحبات را به صورت مکتوب در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برنامه مصاحبه دکتر داوودیان، در روز شنبه نوزدهم مرداد ماه 98 از شبکه ی دو سیما پخش شد. در ادامه به گفته های دکتر داوودیان می پردازیم:

اگر دندان های شما به ارتودنسی نیاز دارد اما نگران عوارض ناشی از آن هستید در ابتدا بهترین کار یافتن متخصص ارتودنسی ماهر  و مجرب در زمینه درمان ارتودنسی دندان می باشد. سپس شما می توانید برای مشاوره به ایشان مراجعه کرده و به بررسی ناهنجاری های فکی و دندانی خود توسط متخصص بپردازید.

دکتر مسعود داوودیان، متخصص ارتودنسی، از جمله با تجربه ترین متخصصین ارتودنسی می باشند که در زمینه ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی و …. همراه بیماران خواهند بود و در جلسه ی ابتدایی مراجعه به ایشان شما می توانید از مشاوره ای تخصصی و راهنمای ارتودنسی بهره مند شوید. در این جلسه، بهترین روش درمانی متناسب با اختلالات فک و دندان شما انتخاب می شود.

در مصاحبه دکتر داوودیان به مواردی در خصوص عوارض ارتودنسی پرداخته شده است که می توان به صورت زیر بیان کرد:

عوارض ارتودنسی دندان

در هر درمان پزشکی اعم از این که شما دارویی استفاده کنید و یا اینکه درمانی را انجام دهید، در شرایط خاص ممکن است عوارضی اتفاق بیفتد. این مسئله به مانند رد شدن از یک خیابان است که هنگام عبور از خیابان در حالی که تمام قوانین و موازین را رعایت کنیم باز هم امکان دارد پیشامدی اتفاق بیفتد.

اما در این میان دکتر مسعود داوودیان سعی بر این دارند تا در روند درمان ارتودنسی بیماران خود، کمترین عوارض را به دنبال داشته باشند. البته این در حالی است که مسائلی مانند عوامل ژنتیکی، هورمونی یا موارد خاص این چنینی در پس قضیه  دخیل هستند.

ارتودنسی-مصاحبه ی تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ی ایران و آفتاب در شبکه ی دو سیما

آیا ارتودنسی می تواند عوارضی به همراه داشته باشد؟

در بسیاری از مواقع بیماران در مراجعه به متخصص ارتودنسی در رابطه با عوارض ارتودنسی سوالات و نگرانی های بسیاری دارند. برای مثال این سوال وجود دارد که آیا ارتودنسی منجر به لق شدن یا پوسیده شدن دندان می شود؟ آیا ارتودنسی بروز مشکلاتی مثل تحلیل ریشه دندان و استخوان فک را به همراه دارد؟

پاسخ این است که اگر درمان به درستی و توسط متخصص ارتودنسی صورت نگیرد و یا بیمار به موارد گفته شده توسط متخصص توجه نکند و آنها را رعایت نکند، عوارض ارتودنسی نمود پیدا خواهند کرد که گاه ممکن است خیلی بیش از تحلیل لثه، تحلیل ریشه یا استخوان باشد.

در موارد بسیاری دیده می شود که بیمار نه تنها زیبایی که برایش اقدام کرده را به دست نیاورده بلکه با مشکلات تغذیه و حتی مشکلات مفصل فک و یا پوسیدگی دندان ها مواجه می شود.

درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی دندان از جمله درمان های تخصصی است که حتما می بایست توسط متخصص ارتودنسی انجام شود. چه بسا درمانگر هایی هستند که تخصصی در این حوزه ندارند و اقدام به این امر می کنند که در نهایت سبب بروز عواقب جبران ناپذیری می شوند که دیگر حتی توسط متخصصین هم قابل جبران و درمان نخواهد بود.

ارتودنسی-مصاحبه ی تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ی ایران و آفتاب در شبکه ی دو سیما

 

مشاوره ارتودنسی

در اولین گام جهت ارتودنسی دندان باید با یک متخصص ارتودنسی مشورت کرد.
به گفته ی دکتر مسعود داوودیان، هفت سالگی بهترین سن برای اولین مراجعه جهت مشاوره ی ارتودنسی است. ارتودنسی برای درمان طیف وسیعی از مشکلات قابل استفاده خواهد بود.

دکتر داوودیان در مراجعه ی بیمارانی که ناهنجاری های خفیفی دارند و می تواند توسط داندانپزشک عمومی درمان شود، پیشنهاد می کنند که هزینه ی ارتودنسی تخصصی را متحمل نشوند و به دندانپزشک عمومی مراجعه کنند.

اما بسیاری از درمان های ارتودنسی دندان خصوصا ارتودنسی ثابت از جمله درمان های تخصصی هستند که باید توسط دکتر دندانپزشک متخصص انجام شود تا از احتمال بروز عواقب غیر قابل جبران آن در امان باشیم.

جهت دریافت نوبت و گرفتن مشاوره می توانید به سایت کلینیک دکتر داوودیان مراجعه کنید.

ارتودنسی-مصاحبه ی تلویزیونی دکتر مسعود داوودیان با برنامه ی ایران و آفتاب در شبکه ی دو سیما

ارسال پرسش ارتودنسی

9+8=