باسلام خدمت آقای دکتر داودیان، دخترم 14 سالشه فک بالایی جلوتر از فک پایین است (ارثی) و دندان ها روی هم قرار نمی گیرند بعلاوه شکل دندان ها بلندتر از حد معمول است (خرگوشی) . راه درمان فک چیست؟ آیا دندان ها با تراشیدن می شوند ؟ هزینه ؟ (با تشکر)
احمد محمدی

سوال : باسلام خدمت آقای دکتر داودیان، دخترم 14 سالشه فک بالایی جلوتر از فک پایین است (ارثی) و دندان ها روی هم قرار نمی گیرند بعلاوه شکل دندان ها بلندتر از حد معمول است (خرگوشی) . راه درمان فک چیست؟ آیا دندان ها با تراشیدن می شوند ؟ هزینه ؟ (با تشکر)

پاسخ دکتر :
سلام،
مواردی که فک بالا جلوتر از حد معمول به نظر می رسد عمدتا” به دلیل عقب بودن فک پایین و یا ارتفاع زیاد فک بالا می باشد. در صورتیکه بلوغ جنسی هنوز رخ نداده باشد می توان با دستگاههای ارتوپدیک اقدام به اصلاح رشد فک نمود. از آنجا که دختر خانم شما ۱۴ ساله هستند شانس بسیار کمتری برای این درمان خواهند داشت. البته با ارتودنسی همچنان می توان به صورت جبرانی روابط قابل قبولی برای دندانها ایجاد کرد. توصیه می گردد برای ارزیابی دقیق تر با یک متخصص ارتونسی از نزدیک مشاوره کنید. تراشیدن نابجای دندان اساسا” مطرود است. در خصوص ملاحظات مالی مطب ما می توانید به صفحه هزینه درمان ارتودنسی مراجعه فرمائید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button