با سلام ، من خانمی هستم 27 ساله از دوران کودکی دو دندان جلویی از هم فاصله داشتند به اندازه نصف دندان جلویی ، وقتی به پزشک مراجعه کردم بعد از عکسبرداری متوجه شدم که 2 تا از دندان های نیش من شیری هستند و دندانهای اصلی توی لثه و روی دندان های فاصله دار جلویی جا خوش کرده اند و دکتر به اینجانب گفت که ارتودنسی رو بیخال شم و از پروتز و یا روکش استفاده کنم چون گفتن هم هزینش زیاده هم اینکه زمانبره 4 الی 5 سال طول میکشه و تازه باید جراحی هم بشه ، به نظر شما چیکار کنم آقای دکتر ؟  راستی از جلو بخواهیم بشمریم دانهای شماره سه از هر دو طرف شیری هستن .
زیبا نصیری

سوال : با سلام ، من خانمی هستم 27 ساله از دوران کودکی دو دندان جلویی از هم فاصله داشتند به اندازه نصف دندان جلویی ، وقتی به پزشک مراجعه کردم بعد از عکسبرداری متوجه شدم که 2 تا از دندان های نیش من شیری هستند و دندانهای اصلی توی لثه و روی دندان های فاصله دار جلویی جا خوش کرده اند و دکتر به اینجانب گفت که ارتودنسی رو بیخال شم و از پروتز و یا روکش استفاده کنم چون گفتن هم هزینش زیاده هم اینکه زمانبره 4 الی 5 سال طول میکشه و تازه باید جراحی هم بشه ، به نظر شما چیکار کنم آقای دکتر ؟ راستی از جلو بخواهیم بشمریم دانهای شماره سه از هر دو طرف شیری هستن .

پاسخ دکتر :

سلام
با استناد به صحبت های شما به نظر می رسد همکاری که نظر به عدم انجام درمان ارتودنسی و اغراق در طول و هزینه زیاد این درمان نموده است متخصص نباشند. البته برای ارزیابی مشکل شما ارزیابی بالینی و رادیوگرافیک مقتضی اجتناب ناپذیر است از اینرو مشاوره نزد یک ارتودنتیست به شما قویا” پیش از انجام هر درمانی توصیه می گردد.

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button