با سلام آقای دکتر داوودیانمن 27 سالمه و یک سال پیش جراحی ژنیوپلاستی برای جلو آوردن چانه انجام دادم و به طور همزمان جراحی رینوپلاستی هم انجام دادم. یا عمل ژنیو پلاستی فرم لب پایینم خیلی خوب شد و چانه ام تا اندازه ای جلو کشیده شد و در کل راضی هستم از نتیجه ی عمل. الان یک سال از اون عمل میگذره و من تصمیم گرفتم که ارتودنسی انجام دهم برای مرتب شدن دندان های فک پایین. میخواستم بپرسم آیا ارتودنسی میتونه در تغییر فرم لب و یا حتی استخوان های چانه تاثیر بگذاره؟
زهرا

سوال : با سلام آقای دکتر داوودیانمن 27 سالمه و یک سال پیش جراحی ژنیوپلاستی برای جلو آوردن چانه انجام دادم و به طور همزمان جراحی رینوپلاستی هم انجام دادم. یا عمل ژنیو پلاستی فرم لب پایینم خیلی خوب شد و چانه ام تا اندازه ای جلو کشیده شد و در کل راضی هستم از نتیجه ی عمل. الان یک سال از اون عمل میگذره و من تصمیم گرفتم که ارتودنسی انجام دهم برای مرتب شدن دندان های فک پایین. میخواستم بپرسم آیا ارتودنسی میتونه در تغییر فرم لب و یا حتی استخوان های چانه تاثیر بگذاره؟

پاسخ دکتر :
سلام،
ارتودنسی بسته به میزان و جهت حرکت دادن دندانهای جلویی مممکن است بر فرم لب ها تاثیرگذار باشد ولی روی فرم چانه اثر مستقیمی ندارد. البته تغییر موقعیت لب ها سبب تغییر تظاهر چانه می گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button