با سلام آقای دکتر سوال داشتم در را بطه با اینکه من 5سال پش ارتودنسی کردم همراه با عمل جراحی فک بعد از اینکه مرحله ارتودنسیم تمام شد یکسال و  شش ماه نگهدارنده استفاده کردم ولی وقتی نگهدارنده برداشته شد یک مقدار دندونام فاصله پیدا کردن و قشنگی اول رو ندارن می خواستم بدونم آیا میشه دوباره ارتودنسی رو انجام بدم برای دندونهام اشکالی بوجود نمیاد خیلی دوست دارم که دوباره ارتودنسی کنم ممنون می شم اگر جوابم رو بدین.
پارمیدا بهرامی

سوال : با سلام آقای دکتر سوال داشتم در را بطه با اینکه من 5سال پش ارتودنسی کردم همراه با عمل جراحی فک بعد از اینکه مرحله ارتودنسیم تمام شد یکسال و شش ماه نگهدارنده استفاده کردم ولی وقتی نگهدارنده برداشته شد یک مقدار دندونام فاصله پیدا کردن و قشنگی اول رو ندارن می خواستم بدونم آیا میشه دوباره ارتودنسی رو انجام بدم برای دندونهام اشکالی بوجود نمیاد خیلی دوست دارم که دوباره ارتودنسی کنم ممنون می شم اگر جوابم رو بدین.

پاسخ دکتر :
سلام،
اصولا” ردیف ماندن دندانها بعد از درمان ارتدونسی مستلزم استفاده مادام العمر از نگهدارنده (ریتینر) می باشد. زیرا همانگونه که با افزایش سن پوست چروک می شود و موها خاکستری می گردد، دندانها نیز جابجا می شوند. در خصوص امکان انجام درمان مجدد ارتودنسی اضافه می کنم که مستلزم ارزیابی بالینی و رادیوگرافیک دقیق نزد متخصص ارتودنسی است. از مهمترین پیش نیاز های این امر، ارتفاع کافی ریشه دندانها و سلامت مناسب لثه و بافت نگهدارنده دندانها می باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.