با سلام خدمت آقای دکتر مسعود داودیان. بنده 6 ماه است که ارتودنسی ثابت انجام داده ام. دکتر متخصص ارتودنسی گفتند: 1 سال باید برا کت ها در داخل دهانم بمانند. دندانهای فک بالای من همچنان بعد از گذشت 6 ماه جلو زده هستند. من به ایشان گفتم اگر امکان داشته باشد دندان هایم از بالا کشیده شود تا جا برای عقب نشینی ایجاد شود. ایشان با کشیدن دندان عقل موافق نبودند ولی گفتند اگر میخواهم جلوزدگی دندان های فک بالا اصلاح شود، 2 دندان نیش جلو (دندان 4 ) باید کشیده شوند، نه دندان عقل. ایشان نیز گفتند علاوه بر 2 دندان بالا، 2 دندان هم از پایین باید کشیده شوند. آیا این امکان وجود دارد که فقط 2 دندان بالا بدون کشیدن 2 دندان از پایین کشیده شوند، چون 2 دندان از فک پایین را به دلیل پوسیدگی شدید و کیست قبلا کشیده بودم و با کشیدن 2 دندان دیگر دندان های فک پایینم خالی میشوند. ضمنا،حدود 2 ماه هست که فک پایینم را هم برا کت گذاشتم و با وجود کشیدن 2 دندان در فک پایین نتیجه کاملا واضح است. آیا با کشیدن 2 دندان از فک بالا جای آن ها پر میشود؟ بنده همچنین عکس دندان هایم را که از 4 جهت جلو، دو طرف نیمرخ و از جهت بالا گرفته شده است را به آدرس ایمیلی که در این صفحه نوشته شده ارسال کرده ام. برای نتیجه گیری بهتر و فرم بهتر دندان ها با توجه به حالت فک، جناب عالی صلاح را در چه میدانید؟ از جناب عالی خواهشمندم بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر.
الهه توتی

سوال : با سلام خدمت آقای دکتر مسعود داودیان. بنده 6 ماه است که ارتودنسی ثابت انجام داده ام. دکتر متخصص ارتودنسی گفتند: 1 سال باید برا کت ها در داخل دهانم بمانند. دندانهای فک بالای من همچنان بعد از گذشت 6 ماه جلو زده هستند. من به ایشان گفتم اگر امکان داشته باشد دندان هایم از بالا کشیده شود تا جا برای عقب نشینی ایجاد شود. ایشان با کشیدن دندان عقل موافق نبودند ولی گفتند اگر میخواهم جلوزدگی دندان های فک بالا اصلاح شود، 2 دندان نیش جلو (دندان 4 ) باید کشیده شوند، نه دندان عقل. ایشان نیز گفتند علاوه بر 2 دندان بالا، 2 دندان هم از پایین باید کشیده شوند. آیا این امکان وجود دارد که فقط 2 دندان بالا بدون کشیدن 2 دندان از پایین کشیده شوند، چون 2 دندان از فک پایین را به دلیل پوسیدگی شدید و کیست قبلا کشیده بودم و با کشیدن 2 دندان دیگر دندان های فک پایینم خالی میشوند. ضمنا،حدود 2 ماه هست که فک پایینم را هم برا کت گذاشتم و با وجود کشیدن 2 دندان در فک پایین نتیجه کاملا واضح است. آیا با کشیدن 2 دندان از فک بالا جای آن ها پر میشود؟ بنده همچنین عکس دندان هایم را که از 4 جهت جلو، دو طرف نیمرخ و از جهت بالا گرفته شده است را به آدرس ایمیلی که در این صفحه نوشته شده ارسال کرده ام. برای نتیجه گیری بهتر و فرم بهتر دندان ها با توجه به حالت فک، جناب عالی صلاح را در چه میدانید؟ از جناب عالی خواهشمندم بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر.

پاسخ دکتر :
سلام،
عکس های ارسالی بررسی شد. من هم موافقم که در صورت تمایل نسبت به عقب رفتن لب و دندانهای بالا لازم است چهار دندان پرمولر (آسیای کوچک) از شما کشیده شود. البته مشاوره دقیق تر مستلزم ارزیابی مدارک رادیوگرافیک مقتضی و بررسی بالینی است.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button