با سلام خدمت جناب آقای دکتر داودیان. بنده چند وقت پیش سؤالی در زمینه ی نامرتب شدن دندانهایم در اثر ارتودنسی پرسیده بودم و با توجه به پاسخ شما و بررسی هایی که انجام دادم متأسفانه به این نتیجه رسیدم که دندانپزشکی که به او مراجعه کردم و خود را متخصص معرفی کرده در این زمینه تخصص ندارد و فقط دندانپزشک عمومی است. حال نمی دانم در این مورد باید به چه جایی شکایت کنم و تکلیف من چیست. لطفاً مرا راهنمایی کنید؟
پرستو

سوال : با سلام خدمت جناب آقای دکتر داودیان. بنده چند وقت پیش سؤالی در زمینه ی نامرتب شدن دندانهایم در اثر ارتودنسی پرسیده بودم و با توجه به پاسخ شما و بررسی هایی که انجام دادم متأسفانه به این نتیجه رسیدم که دندانپزشکی که به او مراجعه کردم و خود را متخصص معرفی کرده در این زمینه تخصص ندارد و فقط دندانپزشک عمومی است. حال نمی دانم در این مورد باید به چه جایی شکایت کنم و تکلیف من چیست. لطفاً مرا راهنمایی کنید؟

پاسخ دکتر :

سلام
بهترین راهکار مشورت با درمانگر فعلی به صورت شفاف و صادقانه در خصوص امکان و توانایی انجام درمان نزد وی می باشد. معمولا” در این صورت ایشان حتی اگر متخصص هم نباشند با اطلاع از حساسیت شما نسبت به انجام اصولی درمان سعی در تامین نظر شما خواهند داشت. زیرا بر طبق عرف درمانی و اصول نظام پزشکی تا زمانی که درمانگر مرتکب قصور نشود مشکلی به لحاظ قانونی ندارد ولی در غیر این ضورت بالاخص در صورت احراز متخصص نبودن، تبعات زیادی برای او به همراه خواهد داشت. توصیه دیگر هم مراجعه همزمان به یک ارتودنتیست به منظور ارزیابی روند فعلی درمان می باشد.
با سپاس
دکتر مسعود داودیان
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button