با سلام خدمت دکتر داوودیان گرامی. من تقریبا دو ماهی است که فک طرف چپ صورتم به شدت درد می کند و فکر می کنم علتش خمیازه ای بود که دو روز قبلش کشیده بودم و صدای استخوان های ریزی از بغل گوشم را شنیدم. التهاب کوچکی که با دست هم قابل لمس بود ایجاد شد به متخصص فک و صورت مراجعه کردم و تشخیص اسپاسم عضلانی را دادن و داروی باکلوفن و ژلوفن تجویز کردن با خوردنش درد و تورم کمی بهتر بود ولی الان دردم شدیدتر شده و به طوری که دست زدن به صورتم برایم دردناک است و تورم ناحیه ی فکم بیشتر شده از بالای گوش تا پایین گوشم متورم است و با دست کاملا قابل لمس لطفا راهنماییم فرمایید بسیار نگرانم و سوال دیگری که دارم ایا ورزش والیبال و دویدن و بلند کردن وسایل سنگین برای درد فکم مضر است؟زیرا تشدید درد را از ان میبینم؟
مریم منبری

سوال : با سلام خدمت دکتر داوودیان گرامی. من تقریبا دو ماهی است که فک طرف چپ صورتم به شدت درد می کند و فکر می کنم علتش خمیازه ای بود که دو روز قبلش کشیده بودم و صدای استخوان های ریزی از بغل گوشم را شنیدم. التهاب کوچکی که با دست هم قابل لمس بود ایجاد شد به متخصص فک و صورت مراجعه کردم و تشخیص اسپاسم عضلانی را دادن و داروی باکلوفن و ژلوفن تجویز کردن با خوردنش درد و تورم کمی بهتر بود ولی الان دردم شدیدتر شده و به طوری که دست زدن به صورتم برایم دردناک است و تورم ناحیه ی فکم بیشتر شده از بالای گوش تا پایین گوشم متورم است و با دست کاملا قابل لمس لطفا راهنماییم فرمایید بسیار نگرانم و سوال دیگری که دارم ایا ورزش والیبال و دویدن و بلند کردن وسایل سنگین برای درد فکم مضر است؟زیرا تشدید درد را از ان میبینم؟

پاسخ دکتر :
سلام،
به نظر می رسد شما دچار التهاب عضلانی فک شده باشید. در این موارد ملاحظات ذیل به کاهش و رفع مشکل کمک می کند: مصرف داروی ضد درد و التهاب و داروی شل کننده عضلانی و آرام بخش ملایم به تجویز دندان پزشک – خوردن دو طرفه غذا – پرهیز از فعالیت های سنگین و خمیازه های بزرگ
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button