با سلام خدمت شما دکتر داوودیان گرامی. من 27 سالمه. 2 سال پیش ارتودنسی کردم. دندان های فک بالام بیرون زده بودند. دکتر 4 تا دندان های آسیای کوچک من رو خارج کرد و تمام فضای خالی فک پایین رو با عقب راندن دندان ها به سمت عقب بست. الان من از این نتیجه ناراحتم، لب های من حالا عقب رفته به نظر می آیند و لب پایینم حالت فرسوده ای پیدا کرده. بینی ام هم برجسته به نظر می یاد. آیا با ارتودنسی مجدد این امکان هست که این حالت توی صورتم از بین بره؟
ن. د

سوال : با سلام خدمت شما دکتر داوودیان گرامی. من 27 سالمه. 2 سال پیش ارتودنسی کردم. دندان های فک بالام بیرون زده بودند. دکتر 4 تا دندان های آسیای کوچک من رو خارج کرد و تمام فضای خالی فک پایین رو با عقب راندن دندان ها به سمت عقب بست. الان من از این نتیجه ناراحتم، لب های من حالا عقب رفته به نظر می آیند و لب پایینم حالت فرسوده ای پیدا کرده. بینی ام هم برجسته به نظر می یاد. آیا با ارتودنسی مجدد این امکان هست که این حالت توی صورتم از بین بره؟

پاسخ دکتر :
سلام،
در مواردی که دندانها و لب ها حالت بیرون زده دارند متخصص ارتودنسی اقدام به کشیدن چهار دندان شماره ۴ می کند تا با عقب کشیدن دندانهای قدامی فرم بهتری را برای لب ها نسبت به بینی و چانه رقم بزند. با این حال گاهی میزان عقب بردن ثنایاها بیش از اندازه بوده و سبب کاهش برآمدگی محسوس لب ها می گردد. انجام ارتودنسی مجدد به منظور افزایش برآمدگی لب ها مستلزم بررسی دقیق رادیوگرافی دندانها و فکین شما می باشد. توصیه می گردد حضورا با یک ارتودنتیست مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.