با سلام در مورد دندان نیش نهفته  امکان درمان با سیستم دیمون وجود داره؟ در صورت امکان با توجه به اینکه طول درمان با براکتهای فلزی 2سال می باشد با این سیستم کل طول درمان  چه مقدار کاهش پیدا خواهد کرد؟ و با توجه به اینکه تشخیص فک جوش بودن یا نبودن  دندان نیش نهفته با ارتدنسی 6 ماه زمان می بره با این سیستم  چه مدتی است؟ ایا در صورت نهفته بودن دندان عقل فک پایین و بالا به هنگام ارتودنسی در مورد این کیس حتما باید کشیده بشه(فک پایین یا بالا یا هردو؟)  اگر احتیاج به کشیدن دندان عقل نهفته هست باید قبل از ارتودنسی انجام بشه یا حین ارتودنسی امکان داره؟ و ایا امکان جراحی بینی  در حین ارتودنسی وجود داره یا خیر؟ اینکه براکتهای سرامیکی  به دندون اسیب می زنه درسته؟
سارا امانی

سوال : با سلام در مورد دندان نیش نهفته امکان درمان با سیستم دیمون وجود داره؟ در صورت امکان با توجه به اینکه طول درمان با براکتهای فلزی 2سال می باشد با این سیستم کل طول درمان چه مقدار کاهش پیدا خواهد کرد؟ و با توجه به اینکه تشخیص فک جوش بودن یا نبودن دندان نیش نهفته با ارتدنسی 6 ماه زمان می بره با این سیستم چه مدتی است؟ ایا در صورت نهفته بودن دندان عقل فک پایین و بالا به هنگام ارتودنسی در مورد این کیس حتما باید کشیده بشه(فک پایین یا بالا یا هردو؟) اگر احتیاج به کشیدن دندان عقل نهفته هست باید قبل از ارتودنسی انجام بشه یا حین ارتودنسی امکان داره؟ و ایا امکان جراحی بینی در حین ارتودنسی وجود داره یا خیر؟ اینکه براکتهای سرامیکی به دندون اسیب می زنه درسته؟

پاسخ دکتر :

سلام
تعیین نیاز به استفاده از سیستم دیمون و طول درمان ارتودنسی بسته به معاینه بالینی است. در صورتیکه دندان عقل نیمه روییده و همراه درد و ناراحتی نباشد معمولا کشیدن آن به بعد از درمان ارتودنسی موکول می شود. جراحی بینی در زمان ارتودنسی بهتر است صورت نگیرد و بعد از درمان انجام گیرد بهتر خواهد بود زیرا ارتودنسی بر فرم لب می تواند اثر گذارد. براکت های سرامیکی در صورتیکه با دقت از دندان جدا نشوند امکان آسیب به مینای دندان دارند ولی معمولا یک متخصص ارتودنسی در این حد دقت دارد!

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button