با سلام دکتر داوودیان. مدت سه سال ارتودنسی ثابت داشتم و دندونام مرتب شدن.وقتی دکتر براکت ها رو برداشت، پایه های فلزی که دور دندونام شماره 5 بودند رو برداشت و موکول کرد به هفته بعد.هفته بعد اما دکتر به مسافرت رفتند و تا یک ماه برنگشتن. و من نه پایه ها از دندونام درآمد و نه ریتینر  یا  متحرک جاش گذاشته شد.بعد از اون یک ماه به دلیل بارداری و مشکلاتش دیگه سراغ دندونپزشکی نرفتم. الان چند ماه میگذره و دندونام دوباره کمی کج شدن و البته به دنیا اومدن بچه هم نزدیکه.به نظر شما چاره ای هست دندونام راحت دوباره صاف و مرتب بشن؟
عطیه اکبری

سوال : با سلام دکتر داوودیان. مدت سه سال ارتودنسی ثابت داشتم و دندونام مرتب شدن.وقتی دکتر براکت ها رو برداشت، پایه های فلزی که دور دندونام شماره 5 بودند رو برداشت و موکول کرد به هفته بعد.هفته بعد اما دکتر به مسافرت رفتند و تا یک ماه برنگشتن. و من نه پایه ها از دندونام درآمد و نه ریتینر یا متحرک جاش گذاشته شد.بعد از اون یک ماه به دلیل بارداری و مشکلاتش دیگه سراغ دندونپزشکی نرفتم. الان چند ماه میگذره و دندونام دوباره کمی کج شدن و البته به دنیا اومدن بچه هم نزدیکه.به نظر شما چاره ای هست دندونام راحت دوباره صاف و مرتب بشن؟

پاسخ دکتر :
سلام،
عدم استفاده از نگهدارنده ارتودنسی بعد از پایان درمان موجب برگشت ارتودنسی به تدریج می شود. از اینرو توصیه می گردد در اولین فرصت با یک متخصص ارتودنسی و ترجیحا درمانگر خودتان حضورا مشاوره کنید تا نسبت به درمان مقتضی اقدام گردد در غیر این صورت ممکن است درمان کیس شما به مراتب مشکل تر گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button