با سلام . فرزند پسر 11 ساله این جانب طبق نظر متخصصان نیاز به ارتودنسی دارد لیکن دو سوال و ابهام توسط آنها ایجاد شده  که از شما پزشک محترم درخواست راهنمایی دارم 1- بعضی پزشکان می گویند فک بالای وی مشکل دارد و بعضی دیگر می گویند فک پایین !!  2- بعضی پزشکان می گویند فعلا زود است درمان را شروع نمایید بعضی دیگر می گویند دیر است و یا همین الان موقع آن است !! .لطفا بفرمایید چگونه از نظر درست و قطعی برای اقدام به درمان مطمئن شویم.
ابوالفضل رضایی

سوال : با سلام . فرزند پسر 11 ساله این جانب طبق نظر متخصصان نیاز به ارتودنسی دارد لیکن دو سوال و ابهام توسط آنها ایجاد شده که از شما پزشک محترم درخواست راهنمایی دارم 1- بعضی پزشکان می گویند فک بالای وی مشکل دارد و بعضی دیگر می گویند فک پایین !! 2- بعضی پزشکان می گویند فعلا زود است درمان را شروع نمایید بعضی دیگر می گویند دیر است و یا همین الان موقع آن است !! .لطفا بفرمایید چگونه از نظر درست و قطعی برای اقدام به درمان مطمئن شویم.

پاسخ دکتر :

سلام
در ابتدا توصیه می کنم با ملاحظه مطالب موجود در این وبسایت نسبت به متخصص بودن دندانپزشک های مورد مراجعه خود اطمینان حاصل نمایید. در ادامه نیز اضافه می کنم که گاهی متخصصین ارتودنسی در خصوص لزوم و زمان انجام درمان ارتودنسی زودهنگام (ارتودنسی قبل از تکمیل رویش دندانهای دایمی) اختلاف نظر دارند، زیرا هرکدام اولویت های خاص خود را در تصمیم گیری دنبال می کنند. با این حال برای شما نتیجه مهم است و طبیعتا راه حل از یک سو برآورد برآیند نظر چند متخصص و از سوی دیگر با مداخله خود شما نیز در تصمیم گیری متخصصین ارتودنسی بدست می آید. فرمودید که برخی مشکل را از فک پایین و برخی فک بالا می دانند. چنین چیزی پذیرفته نیست، زیرا اگرچه در طرح درمان ممکن است اختلاف نظر باشد ولی در تشخیص همواره باید یک نتیجه بدست آید.
با سپاس
دکتر مسعود داودیان
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button