با سلام مجدد.ممنون از اینکه به سوالم پاسخ دادین.میخواستم در مورد نگهدارنده بیشتر توضیح بدین و اینکه چقدر امکان برگشت دندانها بعد از خارج کردن ارتودنسی وجود داره. چون یکی از دوستان من که حدود چهار سال پیش اقدام به ارتودنسی کرده بود الان تقریبا” دندونهاش به حالت اولیه برگشتن. اونطور که من شنیدم مدت استفاده از نگهدارنده ها  45روز هست و بیمار برای تعویض دوباره باید به ارتودنتیست مراجعه کنه.اگه ممکنه در این باره توضیحات بیشتری بدین.با تشکر فراوانمنتظر پاسختون هستم.
فاطمه

سوال : با سلام مجدد.ممنون از اینکه به سوالم پاسخ دادین.میخواستم در مورد نگهدارنده بیشتر توضیح بدین و اینکه چقدر امکان برگشت دندانها بعد از خارج کردن ارتودنسی وجود داره. چون یکی از دوستان من که حدود چهار سال پیش اقدام به ارتودنسی کرده بود الان تقریبا” دندونهاش به حالت اولیه برگشتن. اونطور که من شنیدم مدت استفاده از نگهدارنده ها 45روز هست و بیمار برای تعویض دوباره باید به ارتودنتیست مراجعه کنه.اگه ممکنه در این باره توضیحات بیشتری بدین.با تشکر فراوانمنتظر پاسختون هستم.

پاسخ دکتر :
سلام،
دوره بعد از درمان ارتودنسی که مستلزم استفاده از ریتینر ثابت یا ریتینر متحرک جهت حفظ ردیف دندانهاست، دوره ریتنشن نامیده می شود. شما می توانید با مراجعه به لینک های مزبور اطلاعات مبسوطی در این باره بدست آورید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.