با سلام. من حدود ده سال پیش فک بالا و پایین خود را ارتودنسی کردم که راضی نبودم و دندان های فک پایین مجددا به هم ریخت. دندان های فک بالا نیز کمی به هم ریخته است. میخواستم بدونم آیا امکان ارتودنسی مجدد برای بنده وجود دارد یا خیر؟ و این که آیا دندان های عقل باعث به هم ریختن دندان های دیگر میشوند؟ چون دندان های عقل من نیز هنوز جراحی نشده اند. با تشکر.
ابراهیمی

سوال : با سلام. من حدود ده سال پیش فک بالا و پایین خود را ارتودنسی کردم که راضی نبودم و دندان های فک پایین مجددا به هم ریخت. دندان های فک بالا نیز کمی به هم ریخته است. میخواستم بدونم آیا امکان ارتودنسی مجدد برای بنده وجود دارد یا خیر؟ و این که آیا دندان های عقل باعث به هم ریختن دندان های دیگر میشوند؟ چون دندان های عقل من نیز هنوز جراحی نشده اند. با تشکر.

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان مجدد ارتودنسی بالاخص در سنین بالا مستلزم ارزیابی دقیق وضعیت بالینی و رادیوگرافیک دندانها و فکین می باشد. به شرط سلامت لثه و استخوان نگهدارنده دندانها و ارتفاع کافی ریشه احتمال موفقیت درمان مجدد ارتودنسی افزایش می یابد. در خصوص تأثیر دندانهای عقل بر نامرتب شدن دندانهای جلویی بیمار توجه شما را به پاسخ پرسشی در این رابطه جلب می نمایم.
آیا رویش دندانهای عقل باعث کجی دندانهای جلو می گردد؟
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتدونسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button