با سلام من دختری 27 ساله هستم . در کل دندانهای نسبتا خوب و سالمی دارم .دندانهای ردیف بالایم کاملا مرتب هستند . دندانهای ردیف پایینم قبلا بسیار صاف بودند ولی بعد از رویش دندانهای عقلم کمی  جابجا و نامرتب شدند . یعنی در واقع فقط یک دندان جلویم از ردیف خود خارج شده و جلو آمده . از آنجایی که موقع خندیدن دندانهای بالایم مشخص هستند دکتری که به او مراجعه کرده ام گفته که اصلا احتیاجی به درمان ارتو دنسی نداره ولی من خودم به شدت از این مساله ناراحت هستم و تا حدودی اعتماد به نفس خودم رو از دست داده ام.از طرفی نگران هستم که با انجام ارتو دنسی دندانهایم پوسیده شوند و درواقع عوارضش بیشتر از محاسنش باشه . حال با این تفاسیر من باید فکر ارتو دنسی رو از ذهنم بیرون کنم یا برای برگرداندن اعتماد به نفسم این درمان را انجام دهم ؟ خیلی ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید چون واقعا بر سر دو راهی موندم.
عاطفه فتاح

سوال : با سلام من دختری 27 ساله هستم . در کل دندانهای نسبتا خوب و سالمی دارم .دندانهای ردیف بالایم کاملا مرتب هستند . دندانهای ردیف پایینم قبلا بسیار صاف بودند ولی بعد از رویش دندانهای عقلم کمی جابجا و نامرتب شدند . یعنی در واقع فقط یک دندان جلویم از ردیف خود خارج شده و جلو آمده . از آنجایی که موقع خندیدن دندانهای بالایم مشخص هستند دکتری که به او مراجعه کرده ام گفته که اصلا احتیاجی به درمان ارتو دنسی نداره ولی من خودم به شدت از این مساله ناراحت هستم و تا حدودی اعتماد به نفس خودم رو از دست داده ام.از طرفی نگران هستم که با انجام ارتو دنسی دندانهایم پوسیده شوند و درواقع عوارضش بیشتر از محاسنش باشه . حال با این تفاسیر من باید فکر ارتو دنسی رو از ذهنم بیرون کنم یا برای برگرداندن اعتماد به نفسم این درمان را انجام دهم ؟ خیلی ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید چون واقعا بر سر دو راهی موندم.

پاسخ دکتر :

سلام
از توضیح دقیق شما سپاسگزارم. اصولا” نیاز به درمان ارتدنسی در موارد ناردیفی های اندک دندانی از تعامل نظر بیمار و درمانگر بدست می آید. اگرچه نقش دندان های عقل در بهم ریختن دندانهای جلویی زیر سوال است ولی خارج نمودن آنها بالاخص در این موارد توصیه می گردد. در مورد درمان ارتودنسی هم اگر به واقع این قضیه باعث ناراحتی و درگیری ذهنی شما شده است صرفنظر از میزان مشکل باید برطرف گردد و اگر بهداشت ارتودنسی را به درستی رعایت کنید عارضه خاصی نخواهد داشت.

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button