با سلام و احترامآیا دکتر ما حق تراشیدن دندان های جلویی ما را دارد برای صاف و مرتب شدن؟ از چه ماهی؟ آیا امکان دارد دکتر من زاویه ای که به پلاک داده اشتباه باشد؟ 5ماه از ارتودنسی من میگذرد ولی در مورد دندان شماره 2 خودم احساس میکنم قوس نمیگیرد و برای خودش  است و هیچ تغییری نمیکند اگر ممکنه این رو هم بگویید که چه زمانی برای قضاوت مناسب است؟و آیا درست است که به دکتر متخصص خود تذکر دهیم یا نیازی نیست؟با عرض پوزش سوال آخرم اینکه اگر از دکتر خود بخواهیم دستیارش را برای ما عوض کند (زیرا احساس خوبی به او ندارم و چند باری درگیری لفظی داشتیم) خیلی بد است؟و دکتر با من بد نمیشود؟
sara

سوال : با سلام و احترامآیا دکتر ما حق تراشیدن دندان های جلویی ما را دارد برای صاف و مرتب شدن؟ از چه ماهی؟ آیا امکان دارد دکتر من زاویه ای که به پلاک داده اشتباه باشد؟ 5ماه از ارتودنسی من میگذرد ولی در مورد دندان شماره 2 خودم احساس میکنم قوس نمیگیرد و برای خودش است و هیچ تغییری نمیکند اگر ممکنه این رو هم بگویید که چه زمانی برای قضاوت مناسب است؟و آیا درست است که به دکتر متخصص خود تذکر دهیم یا نیازی نیست؟با عرض پوزش سوال آخرم اینکه اگر از دکتر خود بخواهیم دستیارش را برای ما عوض کند (زیرا احساس خوبی به او ندارم و چند باری درگیری لفظی داشتیم) خیلی بد است؟و دکتر با من بد نمیشود؟

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان ارتودنسی در مواردی مستلزم تراش مختصر مینای دندانی به منظور رفع تداخلات حرکات دندانی است. البته این مقدار باید محدود و به صورت دوره ای (و نه یکجا) صورت گیرد. در خصوص عملکرد درمانگر بهتر است هرگونه نگرانی را به صورت شفاف با خود او مطرح نمایید. در پاسخ به سوال آخر هم باید بگویم این حق شماست که هرگونه نارضایتی از روند درمان را (به درست یا غلط) با متخصص ارتودنسی در میان گذارید تا در صورت امکان و به حق بودن، سریعا” برطرف گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.