با سلام و احترام جناب دکتر داوودیان. بنده 14 ماه از ارتدنسی ام گذشته و توی این مدت فیکس (نگهدارنده ثابت پشت دندان) استفاده کردم. اما پس از ویزیت  2 ماه پیش دکتر، ایشون عنوان کردند که فیکس باید تا آخر عمر برای حفظ نتیجه بماند(ناگفته نماند نتیجه ارتدنسی خیلی خوب شده است) راستش از لحاظ بهداشت و گیر کردن غذا پشت دندانها خسته شدم…آیا اگر بگذارم فیکس تا 2 سال بماند کفایت میکند؟؟خواهش میکنم از لحاظ علمی و تجربی پاسختان را بفرمایید. شما چی صلاح میدونید؟و سوال دوم اینکه متاسفانه بعد از ارتدنسی علیرغم استفاده از مسواک رنگ دندانهایم متمایل به زرد شده است. آیا بلیچینگ را توصیه مینمایید؟ و اینکه استفاده از پودر سفید کننده را توصیه مینمایید؟ضمن قدردانی از جنابعالی خواهشمندم سوالاتم را پاسخ دهید.با سپاس ایمیل دریافت نکردم 2روزه قبل سوال ارسال کردم.
علیرضا

سوال : با سلام و احترام جناب دکتر داوودیان. بنده 14 ماه از ارتدنسی ام گذشته و توی این مدت فیکس (نگهدارنده ثابت پشت دندان) استفاده کردم. اما پس از ویزیت 2 ماه پیش دکتر، ایشون عنوان کردند که فیکس باید تا آخر عمر برای حفظ نتیجه بماند(ناگفته نماند نتیجه ارتدنسی خیلی خوب شده است) راستش از لحاظ بهداشت و گیر کردن غذا پشت دندانها خسته شدم…آیا اگر بگذارم فیکس تا 2 سال بماند کفایت میکند؟؟خواهش میکنم از لحاظ علمی و تجربی پاسختان را بفرمایید. شما چی صلاح میدونید؟و سوال دوم اینکه متاسفانه بعد از ارتدنسی علیرغم استفاده از مسواک رنگ دندانهایم متمایل به زرد شده است. آیا بلیچینگ را توصیه مینمایید؟ و اینکه استفاده از پودر سفید کننده را توصیه مینمایید؟ضمن قدردانی از جنابعالی خواهشمندم سوالاتم را پاسخ دهید.با سپاس ایمیل دریافت نکردم 2روزه قبل سوال ارسال کردم.

پاسخ دکتر :
سلام،
۱. بهتر است برای حفظ دقیق نتیجه درمان، فیکس ریتینر را تا پایان عمر بپذیرید. ۲. تغییر رنگ حین درمان ارتودنسی امری طبیعی بوده و بعد از پایان ارتودنسی کاملا برطرف می گردد لذا بلیچینگ توصیه نمی شود.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button