با سلام و احترام دکتر داوودیان.خانمی 35 ساله هستم که دندان پیشین مرکزی بالایی را حدود 17سال قبل عصب کشی نموده ام. در حال حاضر این دندان و دندان کناری اس دچار تغییر رنگ شده است.با توجه به اینکه دو دندان نیش در فک بالایی نامرتب بوده م همسطح بقیه دندانها نیست نیاز به ارتدنسی نیز دارم.سوالی که دارم این هست ابتدا بایستی دندان های تغییر رنگ داده را با روکش یا هر روش دیگری ترمیم زیبایی نمود بعد ارتودنسی انجام گیرد یا ابتدا برعکس.(که کمترین آسیب به دندان وارد شده و نتیجه بهتری حاصل شود.)در ابتدا ارتدنسی ارجحیت دارد.به متخصصان زیادی مراجعه کردم و نظرها بسیار متفاوت است.باتوجه به اینکه دندان جلو می باشد خواهشمندم هرچه سریعتر کمکم کنید.
مریم رستمی

سوال : با سلام و احترام دکتر داوودیان.خانمی 35 ساله هستم که دندان پیشین مرکزی بالایی را حدود 17سال قبل عصب کشی نموده ام. در حال حاضر این دندان و دندان کناری اس دچار تغییر رنگ شده است.با توجه به اینکه دو دندان نیش در فک بالایی نامرتب بوده م همسطح بقیه دندانها نیست نیاز به ارتدنسی نیز دارم.سوالی که دارم این هست ابتدا بایستی دندان های تغییر رنگ داده را با روکش یا هر روش دیگری ترمیم زیبایی نمود بعد ارتودنسی انجام گیرد یا ابتدا برعکس.(که کمترین آسیب به دندان وارد شده و نتیجه بهتری حاصل شود.)در ابتدا ارتدنسی ارجحیت دارد.به متخصصان زیادی مراجعه کردم و نظرها بسیار متفاوت است.باتوجه به اینکه دندان جلو می باشد خواهشمندم هرچه سریعتر کمکم کنید.

پاسخ دکتر :
سلام،
بدون ارزیابی کلینیکی و رادیوگرافیک دندانها امکان مشاوره دقیقی در این خصوص وجود ندارد. با این حال به طور معمول ترجیح بر آن است که درمان های پروتزی حتی الامکان به بعد از ارتودنسی مؤکول گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button