با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر داوودیان. من یه دختر ۷ ساله دارم که هنوز هیچ کدام از دندانهای شیریش نریخته و نوک زبانی صحبت میکند.هنگام صحبت کردن انرژی زیادی برای ادای کلمات و جملات صرف میکند یعنی شکل فک و دندانهایش به گونه ای است که به روانی صحبت کردن برایش سخت است و همیشه احساس میکنم چیزی در لپهایش است.همچنین بعضی مواقع آب دهانش بیرون میریزد و لبهای خود را خشک میکند.وقتی فکهایش را روی همدیگر میگذارد دندانهای بالایی فقط در یک حالت قرار میگیرد آن هم روی ردیف پایینی و نمیتواند ردیف پایینی را تحت پوشش قرار دهد گویا فک بالایی عقبتر است.میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که آیا درست فکر میکنم و برای درمان چه اقداماتی کرده و از چه سنی درمان را شروع کنم؟
فاطمه صادقی

سوال : با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر داوودیان. من یه دختر ۷ ساله دارم که هنوز هیچ کدام از دندانهای شیریش نریخته و نوک زبانی صحبت میکند.هنگام صحبت کردن انرژی زیادی برای ادای کلمات و جملات صرف میکند یعنی شکل فک و دندانهایش به گونه ای است که به روانی صحبت کردن برایش سخت است و همیشه احساس میکنم چیزی در لپهایش است.همچنین بعضی مواقع آب دهانش بیرون میریزد و لبهای خود را خشک میکند.وقتی فکهایش را روی همدیگر میگذارد دندانهای بالایی فقط در یک حالت قرار میگیرد آن هم روی ردیف پایینی و نمیتواند ردیف پایینی را تحت پوشش قرار دهد گویا فک بالایی عقبتر است.میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که آیا درست فکر میکنم و برای درمان چه اقداماتی کرده و از چه سنی درمان را شروع کنم؟

پاسخ دکتر :
سلام،
لطفا مدارک کامل رادیوگرافی و فتوگرافی دندانها و فکین ایشان را برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) ارسال نمائید تا در اسرع وقت برای راهنمایی دقیق تر شما اقدام گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button