با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر گرامی ؛من 1 دختر 12 ساله دارم که در ردیف جلوی دنداهای بالایی 2 تا از دندانهایش از بالای لثه درامده دکتر ارتودنس هم بردم گفتن باید ارتودنسی بشه حالا با توجه به اینکه شرایط مالی اجازه این کارو بهم نمیده ایا امکانش هست که فقط با کشیدن دندان مشکل حل بشه یا نه؟ اگه امکانش هست کدوم دندانها و چه تعداد ؟ ممنون میشم کمکم کنید و راهکاری غیر از ارتودنسی بهم معرفی کنید با تشکر .
ندا پیروزانفر

سوال : با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر گرامی ؛من 1 دختر 12 ساله دارم که در ردیف جلوی دنداهای بالایی 2 تا از دندانهایش از بالای لثه درامده دکتر ارتودنس هم بردم گفتن باید ارتودنسی بشه حالا با توجه به اینکه شرایط مالی اجازه این کارو بهم نمیده ایا امکانش هست که فقط با کشیدن دندان مشکل حل بشه یا نه؟ اگه امکانش هست کدوم دندانها و چه تعداد ؟ ممنون میشم کمکم کنید و راهکاری غیر از ارتودنسی بهم معرفی کنید با تشکر .

پاسخ دکتر :

سلام
به استحضار می رسانم که به هیچ عنوان کشیدن دندانهای جلویی در موارد بهم ریختگی های دندانی توصیه نمی گردد تا آنجا که اگر دندانپزشکی حتی به اصرار شما اقدام به این کار کند به لحاظ قانونی محکوم خواهد بود. متاسفانه باید بگویم به جز درمان ارتودنسی راه دیگری وجود ندارد ولی توجه به این نکته حایز اهمیت است که اگر در حال حاضر امکان انجام درمان ارتودنسی ندارید بهتر است حتی تا چند سال دیگرتا بهبود شرایط اقتصادی صبر کنید نسبت به اینکه با روش هایی که در برخی تبلیغات با عناوینی نظیر ارتودنسی سریع یا ارتودنسی در یک جلسه یاد می شود باعث تراش دندانها و آسیب غیر قابل برگشت به دنداهایتان شوید.

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button