با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر داوودیان. من حدود پنج سال پیش ارتودنسی انجام دادم الان قصد انجام جراحی بینی دارم اما از طرفی هم دندون من دیپ بایت متوسط داره و به نظر فک بالام هم مقداری عقبتر هست و اطراف بینیم مقداری فرورفته به نظر میرسه و یک مقدار هم خط خنده هام مشخص هست می خواستم بدونم بدونم برای رفع دیپ بایت جراحی فک بالا کافی هست ؟ و این که امکانش هست با توجه به اینکه خیلی عجله دارم برای عمل و روی روحیه م تاثیر خیلی بدی می زاره تحت شرایط خاص بدون ارتودنسی  و همزمان با جراحی بینی انجام بگیره جراحی فکم ؟
آتیلا

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر داوودیان. من حدود پنج سال پیش ارتودنسی انجام دادم الان قصد انجام جراحی بینی دارم اما از طرفی هم دندون من دیپ بایت متوسط داره و به نظر فک بالام هم مقداری عقبتر هست و اطراف بینیم مقداری فرورفته به نظر میرسه و یک مقدار هم خط خنده هام مشخص هست می خواستم بدونم بدونم برای رفع دیپ بایت جراحی فک بالا کافی هست ؟ و این که امکانش هست با توجه به اینکه خیلی عجله دارم برای عمل و روی روحیه م تاثیر خیلی بدی می زاره تحت شرایط خاص بدون ارتودنسی و همزمان با جراحی بینی انجام بگیره جراحی فکم ؟

پاسخ دکتر :
سلام،
متأسفانه به صِرف توضیحات فوق امکان پرسش و پاسخ ارتودنسی پیرامون کیس شما وجود ندارد. توصیه می گردد در وهله اول با یک متخصص ارتودنسی و ترجیحا درمانگر قبل خودتان در خصوص مشکلات ارتودنسی فعلی مشاوره کنید تا در صورت امکان برای ارتودنسی مجدد اقدام گردد. به طور کلی بهتر است جراحی بینی بعد از درمان ارتودنسی صورت گیرد. مطالعه مقاله ارتودنسی و عمل بینی کمک کننده خواهد بود.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button