با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر داوودیان.۱)من دو سال ارتودنسی داشتم و حالا رنگ دندان هایم تغییر و رو به زردی رفته است،راه حل شما برای این مشکل چیست؟برا بهتر شدن رنگ دندان هایم چه کار میتوانم بکنم.۲)ارتودنسی من تمام شده و الان از پلاک متحرک(نامریی و پلاستیکی) استفاده میکنم،دکتر به من گفته است که فقط شب ها از پلاک استفاده کنم در صورتی که هم در این سایت و هم در سایت های دیگر نوشته شده به مدت یکسال باید تمام وقت استفاده شوند.آیا این که فقط شب ها استفاده کنم منجر به برگشت ارتودنسی خواهد شد؟با تشکر.
فاطمه آقاجانلو

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر داوودیان.۱)من دو سال ارتودنسی داشتم و حالا رنگ دندان هایم تغییر و رو به زردی رفته است،راه حل شما برای این مشکل چیست؟برا بهتر شدن رنگ دندان هایم چه کار میتوانم بکنم.۲)ارتودنسی من تمام شده و الان از پلاک متحرک(نامریی و پلاستیکی) استفاده میکنم،دکتر به من گفته است که فقط شب ها از پلاک استفاده کنم در صورتی که هم در این سایت و هم در سایت های دیگر نوشته شده به مدت یکسال باید تمام وقت استفاده شوند.آیا این که فقط شب ها استفاده کنم منجر به برگشت ارتودنسی خواهد شد؟با تشکر.

پاسخ دکتر :
سلام،
۱. چنانچه ارتودنسی شما تازه خاتمه یافته است بهتر است قدری صبور باشید و با رعایت بیشتر و دقیق تر بهداشت دهان و دندان در نبود براکت های ارتودنسی، شاهد برگشت رنگ دندانهای تان باشید. ۲. مدت زمان استفاده از ریتینر ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی معالج متناسب با ویژگی های دندانی،فکی شما تعیین می گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.