با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر داوودیان.آقای دکتر مشکل من اینه که فک بالام کمی جلو است و موقع خندیدن لثه هایم نمایان میشود و چانه ام هم عقب تراست. برای این مشکل دکتر رفتم و گفتن که باید جراحی هردوتا فک را انجام بدهم و دو روش را برایم توضیح دادن که : در روش اول هم از فک بالا و هم از فک پایین یک دندان اسیای کوچک برداشته میشود و به همین مقدار فکم را عقب می برند و امکان جراحی چانه وجود ندارد یا فقط میشه کمی اصلاحش کرد اما من خیلی موافق نبودم و همچنین دوست ندارم که فک پایینم خیلی عقب بره و فضای دهان و زبانم کوچک بشه. دوست دارم که حالت و فرم طبیعی هر دو فکم داشته باشه. برای همین  بهم پیشنهاد دادن که هر دو فک را با روش دیگه که کلا فک به عقب برده میشود را انجام بدهم و چانه ام را هم جلو بیاورند اما مشکل من اینه که من دندان های عقلم هنوز در نیامده و گفتن نمیشه امکان جراحی نیست باید اول دندان های عقل برداشته شود چند ماه بعد برای جراحی اماده شوم. برای حل این مشکلات دکترم پیشنهاد کرد که من جراحی را با همان روش حذف دندان انجام بدم و سعی میکنند چانه ام را هم کمی جلو بیاورند. اما من هنوز تردید دارم و نمیدونم بهترین روش کدوم است و چی صورت من را قشنگ تر میکنه برای من مناسب است. من 24سالمه و میخوام مشهد جراحی کنم و در ضمن گفتن به ارتودنسی قبل از عمل احتیاج ندارم. اقای دکتر لطفا منو راهنمایی کنید که باید چه کاری انجام بدم خیلی نگران هستم و هنوز نتونستم قبل از عملم تصمیم بگیرم. با تشکر از لطف و زحمات شما.
ا.ق.

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر داوودیان.آقای دکتر مشکل من اینه که فک بالام کمی جلو است و موقع خندیدن لثه هایم نمایان میشود و چانه ام هم عقب تراست. برای این مشکل دکتر رفتم و گفتن که باید جراحی هردوتا فک را انجام بدهم و دو روش را برایم توضیح دادن که : در روش اول هم از فک بالا و هم از فک پایین یک دندان اسیای کوچک برداشته میشود و به همین مقدار فکم را عقب می برند و امکان جراحی چانه وجود ندارد یا فقط میشه کمی اصلاحش کرد اما من خیلی موافق نبودم و همچنین دوست ندارم که فک پایینم خیلی عقب بره و فضای دهان و زبانم کوچک بشه. دوست دارم که حالت و فرم طبیعی هر دو فکم داشته باشه. برای همین بهم پیشنهاد دادن که هر دو فک را با روش دیگه که کلا فک به عقب برده میشود را انجام بدهم و چانه ام را هم جلو بیاورند اما مشکل من اینه که من دندان های عقلم هنوز در نیامده و گفتن نمیشه امکان جراحی نیست باید اول دندان های عقل برداشته شود چند ماه بعد برای جراحی اماده شوم. برای حل این مشکلات دکترم پیشنهاد کرد که من جراحی را با همان روش حذف دندان انجام بدم و سعی میکنند چانه ام را هم کمی جلو بیاورند. اما من هنوز تردید دارم و نمیدونم بهترین روش کدوم است و چی صورت من را قشنگ تر میکنه برای من مناسب است. من 24سالمه و میخوام مشهد جراحی کنم و در ضمن گفتن به ارتودنسی قبل از عمل احتیاج ندارم. اقای دکتر لطفا منو راهنمایی کنید که باید چه کاری انجام بدم خیلی نگران هستم و هنوز نتونستم قبل از عملم تصمیم بگیرم. با تشکر از لطف و زحمات شما.

پاسخ دکتر :
سلام،
بر اساس عکس های ارسالی به نظر می رسد بهترین طرح درمان برای شما ارتودنسی همراه جراحی فک باشد. همچنین جنیوپلاستی هم می تواند به بهبود نیمرخ شما کمک کند.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button