با عرض سلام و خسته نباشید دکتر داوودیان.بنده 2 سال پیش به دلیل روی هم رفتن دندان جلویم ارتدنسی کردم به مدت یک سال و بعد از ان دکتر برای بنده ارتدنسی متحرک گذاشت. ولی به به دلیلی بی توجهی از گذاشتن ارتدنسی متحرک غافل میشدم به طوری که الان دندان هایم به وضع قبل بازگشته اند. میخواستم بدون که الان باید چی کار کنم؟ دوباره باید ارتدنسی ثابت بزارم یا میتونم هنوز با گذاشتن ارتدنسی متحرک به ردیف شدن دندان هایم امیدوار باشم؟ چون وقتی از ارتدنسی متحرک الان استفاده میکنم بعد از چند روز تغییرات کاملا واضح است.ممنون میشم اگه سوالم رو جواب بدین.
حسین

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید دکتر داوودیان.بنده 2 سال پیش به دلیل روی هم رفتن دندان جلویم ارتدنسی کردم به مدت یک سال و بعد از ان دکتر برای بنده ارتدنسی متحرک گذاشت. ولی به به دلیلی بی توجهی از گذاشتن ارتدنسی متحرک غافل میشدم به طوری که الان دندان هایم به وضع قبل بازگشته اند. میخواستم بدون که الان باید چی کار کنم؟ دوباره باید ارتدنسی ثابت بزارم یا میتونم هنوز با گذاشتن ارتدنسی متحرک به ردیف شدن دندان هایم امیدوار باشم؟ چون وقتی از ارتدنسی متحرک الان استفاده میکنم بعد از چند روز تغییرات کاملا واضح است.ممنون میشم اگه سوالم رو جواب بدین.

پاسخ دکتر :
سلام،
در صورتیکه ریتینر ارتودنسی بعد از خاتمه ارتودنسی به درستی استفاده نشود ممکن است حتی ظرف چند روز دندانها مجددا دچار کجی شوند. ارتودنسی مجدد در این حالت بسته به نحوه کج شدن دندانها با ارتودنسی ثابت و یا گاهی همان پلاک متحرک نگهدارنده انجام خواهد شد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر توصیه می گردد با یک متخصص ارتودنسی در اسرع وقت حضورا مشاوره کنید تا بهترین راهکار درمانی پیش از برگشت ارتودنسی بیشتر اعمال گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.