دکتر داودیان با سلام و احترام من در حال حاضر تحت درمان ارتودنسی هستم ، دندانهایم مرتب شده اند ولی وقتی عکس های 4 سال پیش (قبل از درمان) خود را نگاه میکنم ،تفاوت قابل توجهی با وضعیت فعلی فکم احساس میکنم .اطرافیان هم بارها گفته اند که فکم پایینم جلو آمده ، و نا زیبا شده است. در کل ،قد چانه من بلندتر شده و تناسب صورتم تحت تاثیر قرار گرفته است. از این موضوع خیلی ناراحتم ولی دکترم میگویند عادی است . به نظرم تاثیر منفی که این موضوع روی زیبایی من گذاشته ، بسیار بیشتر از تاثیر مثبت ردیفی دندانهایم است !آیا راه حلی دارد ؟؟
ش -د

سوال : دکتر داودیان با سلام و احترام من در حال حاضر تحت درمان ارتودنسی هستم ، دندانهایم مرتب شده اند ولی وقتی عکس های 4 سال پیش (قبل از درمان) خود را نگاه میکنم ،تفاوت قابل توجهی با وضعیت فعلی فکم احساس میکنم .اطرافیان هم بارها گفته اند که فکم پایینم جلو آمده ، و نا زیبا شده است. در کل ،قد چانه من بلندتر شده و تناسب صورتم تحت تاثیر قرار گرفته است. از این موضوع خیلی ناراحتم ولی دکترم میگویند عادی است . به نظرم تاثیر منفی که این موضوع روی زیبایی من گذاشته ، بسیار بیشتر از تاثیر مثبت ردیفی دندانهایم است !آیا راه حلی دارد ؟؟

پاسخ دکتر :

سلام،

اساسا” ارتودنسی سبب جابجایی فکین نمی شود از اینرو تصور شما مبنی بر تغییرات اسکلت صورت و چانه متعاقب ارتودنسی منطقی به نظر نمی رسد. توجه به این نکته البته ضروری است که رشد فک پایین تا اوایل دهه سوم زندگی نیز می تواند ادامه داشته باشد. با این همه می توانید به منظور مقایسه شرایط کنونی با قبل از ارتودنسی اقدام به تهیه مدارک رادیوگرافیک فکین و دندانها نمائید تا ارتودنتیست بتواند تغییرات فکی مزبور و دلیل آن را بهتر برآورد کند.

با سپاس،

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button