دکتر داودیان. با سلام و عرض خسته نباشید.من 23 سال دارم و میخواستم برای معاینه ی اولیه جهت انجام ارتودنسی به مطب شما مراجعه کنم، اما از آنجایی که میدانم برای ارتودنسی باید دندانها سالم باشند و پوسیدگی نداشته باشند و در حال حاضر تعدادی از دندانهایم نیاز به پرکردن و عصب کشی دارند. میخواستم بدونم من باید ابتدا پوسیدگی دندانهایم را به طور کامل برطرف کنم و سپس به مطب شما برای معاینه ی اولیه مراجعه کنم ؟ یا اینکه ابتدا برای معاینه ی اولیه با عکس رادیوگرافی به مطب شما مراجعه کنم وبعد از معاینه ی اولیه  توسط شما بر طبق صلاحدید شما، اقدام به برطرف کردن پوسیدگی دندانهایم توسط پزشک عمومی کنم؟
زهرا درستکار

سوال : دکتر داودیان. با سلام و عرض خسته نباشید.من 23 سال دارم و میخواستم برای معاینه ی اولیه جهت انجام ارتودنسی به مطب شما مراجعه کنم، اما از آنجایی که میدانم برای ارتودنسی باید دندانها سالم باشند و پوسیدگی نداشته باشند و در حال حاضر تعدادی از دندانهایم نیاز به پرکردن و عصب کشی دارند. میخواستم بدونم من باید ابتدا پوسیدگی دندانهایم را به طور کامل برطرف کنم و سپس به مطب شما برای معاینه ی اولیه مراجعه کنم ؟ یا اینکه ابتدا برای معاینه ی اولیه با عکس رادیوگرافی به مطب شما مراجعه کنم وبعد از معاینه ی اولیه توسط شما بر طبق صلاحدید شما، اقدام به برطرف کردن پوسیدگی دندانهایم توسط پزشک عمومی کنم؟

پاسخ دکتر :
سلام،
بهتر است قبل از مراجعه به دندانپزشک به منظور برطرف کردن مشکلات عمومی دندانها با ارتودنتیست مشورت کنید تا بر اساس مدارک رادیوگرافیک و ارزیابی بالینی پلن دقیقی در خصوص روند رفع مشکلات دندانی پیش روی شما قرار دهد. به عنوان مثال ممکن است برخی دندانها برای ارتودنسی نیاز به کشیدن داشته باشند حال آنکه ترمیم آنها می تواند سبب اصراف در وقت و هزینه شما گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.