دکتر داودیان. سلام خسته نباشید؛من دختری 24 ساله هستم و در سال87 ارتودنسی کردم و قبل از آن به تشخیص پزشک خود 4 دندای شیری که داشتم را کشیدم و فقط 16 دندان برایم باقی ماند من وسط درمان متوجه شدم که باید بعد از ارتودنسی پروتز انجام دهم و من هزینه پروتز را نداشتم و دیگر تمایلی به ادامه ارتودنسی هم نداشتم چون هیچ تغییری هم در دندان هایم ایجاد نمی شد بالاخره سال 91 پزشکم، ارتودنسی را به درخواست خودم و بدون هیچ تغییر مثبتی در آورد و من به دنبال پروتز رفتم اما تا امروز هیچ نتیجه ای نگرفتم چون باید 5 دندان ایمپلنت کنم و هزینه ی آن را ندارم و روز به روز افسرده تر می شوم و به دلیل بی دندانی اصلأ نمی توانم بخندم. لطفأ من را راهنمایی کنید که چه کنم؟ ممنون.
شقایق رحمانی پیانی

سوال : دکتر داودیان. سلام خسته نباشید؛من دختری 24 ساله هستم و در سال87 ارتودنسی کردم و قبل از آن به تشخیص پزشک خود 4 دندای شیری که داشتم را کشیدم و فقط 16 دندان برایم باقی ماند من وسط درمان متوجه شدم که باید بعد از ارتودنسی پروتز انجام دهم و من هزینه پروتز را نداشتم و دیگر تمایلی به ادامه ارتودنسی هم نداشتم چون هیچ تغییری هم در دندان هایم ایجاد نمی شد بالاخره سال 91 پزشکم، ارتودنسی را به درخواست خودم و بدون هیچ تغییر مثبتی در آورد و من به دنبال پروتز رفتم اما تا امروز هیچ نتیجه ای نگرفتم چون باید 5 دندان ایمپلنت کنم و هزینه ی آن را ندارم و روز به روز افسرده تر می شوم و به دلیل بی دندانی اصلأ نمی توانم بخندم. لطفأ من را راهنمایی کنید که چه کنم؟ ممنون.

پاسخ دکتر :
سلام،
توضیحات شما نگران کننده به نظر می رسد. توصیه می گردد در اولین فرصت نه الزاما” برای درمان بلکه بررسی و تشخیص دقیق مشکل فعلی به یک متخصص ارتودنسی مراجعه فرمائید. توصیه دیگر ما به شما رعایت نکات دائر بر افتراق دندانپزشک عمومی از متخصص ارتودنسی می باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button