سلام ، دکتر داودیان برای مرتب کردن دندانها با استفاده از افزایش قوس دندان ، ایا از وسیله خاصی استفاده می کنید یا با تنظیم سیم و براکت ارتودنسی این کار انجام می شود، چون فک پائین من نامرتبی متوسط داردو مایل به کشیدن دندان نیستم و قصد انجام ارتودنسی دارم به دکتر ارتودنسی مراجعه کردم و ایشان پیشنهاد تراش بین دندانها برای ایجادفاصله دادایا این کار به دندانها اسیب می رساندیا نه؟یه به دکتر دیگری مراجعه کنم؟عکس از دندانهای اینجانب به ضمیمه ارسال شد درضمن 31ساله هستم . با سپاس فراوان.
سارا خدادادی

سوال : سلام ، دکتر داودیان برای مرتب کردن دندانها با استفاده از افزایش قوس دندان ، ایا از وسیله خاصی استفاده می کنید یا با تنظیم سیم و براکت ارتودنسی این کار انجام می شود، چون فک پائین من نامرتبی متوسط داردو مایل به کشیدن دندان نیستم و قصد انجام ارتودنسی دارم به دکتر ارتودنسی مراجعه کردم و ایشان پیشنهاد تراش بین دندانها برای ایجادفاصله دادایا این کار به دندانها اسیب می رساندیا نه؟یه به دکتر دیگری مراجعه کنم؟عکس از دندانهای اینجانب به ضمیمه ارسال شد درضمن 31ساله هستم . با سپاس فراوان.

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان ارتودنسی ناردیفی دندانها بدون کشیدن دندان معمولا” مستلزم افزایش محیط قوس فکی با تعریض قوس و جلو آوردن ثنایاها می باشد. در موارد اندکی نیز بنا به صلاحدید ارتودنتیست ممکن است از استریپ کردن دندانها برای کاهش عرض دندانها و مرتب کردنشان کمک گرفته شود. در صورتیکه به متخصص ارتودنسی جهت مشاوره مراجعه کرده اید جای نگرای وجود ندارد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.