سلام آقای دکتر داودیان. وقتتون بخیر.من یک سال و نیم هست که دندانهایم را ارتودنسی کردم. بهم ریختگی دندانهایم بسیار جزیی بود. طوریکه دکترم میگفتند که نیازی به ارتودنسی نداری اما اگر حساس هستی و میخواهی که دندانهای بی نقصی داشته باشی این کار را انجام بده. و بهم گفتند که یک سال طول میکشه … الان بعد از این مدت هنوز همان بهم ریختگی جزیی هم کاملا” برطرف نشده! مثلا” برای دندانهای پایینم بخاطر یک میلیمتر جلوتر بودن یکی از دندانها نسبت به دندان بغلی چند ماه میرم و میام تازه الان میگن که این رو دیگه نمیشه کاریش کرد چون بقیه دندانها ترتیبشون بهم میخوره! بخاطر تنظیم خط وسط دندانهای بالا و پایینم هم دو سری کش انداختم اما باز هم برگشت به قبل و اصلاح نشد. نمیدونم کار ایشون ایراد داره یا روال طبیعی درمان همینطوره؟ و اینکه میشه درمان نهایی رو پیش متخصص دیگری انجام داد؟ در ضمن ایشون متخصص ارتودنسی هستند.
مریلا

سوال : سلام آقای دکتر داودیان. وقتتون بخیر.من یک سال و نیم هست که دندانهایم را ارتودنسی کردم. بهم ریختگی دندانهایم بسیار جزیی بود. طوریکه دکترم میگفتند که نیازی به ارتودنسی نداری اما اگر حساس هستی و میخواهی که دندانهای بی نقصی داشته باشی این کار را انجام بده. و بهم گفتند که یک سال طول میکشه … الان بعد از این مدت هنوز همان بهم ریختگی جزیی هم کاملا” برطرف نشده! مثلا” برای دندانهای پایینم بخاطر یک میلیمتر جلوتر بودن یکی از دندانها نسبت به دندان بغلی چند ماه میرم و میام تازه الان میگن که این رو دیگه نمیشه کاریش کرد چون بقیه دندانها ترتیبشون بهم میخوره! بخاطر تنظیم خط وسط دندانهای بالا و پایینم هم دو سری کش انداختم اما باز هم برگشت به قبل و اصلاح نشد. نمیدونم کار ایشون ایراد داره یا روال طبیعی درمان همینطوره؟ و اینکه میشه درمان نهایی رو پیش متخصص دیگری انجام داد؟ در ضمن ایشون متخصص ارتودنسی هستند.

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان ارتودنسی می بایست ردیف کامل دندانها را تأمین کند. در خصوص انطباق خط میانی قوس دندانی بالا و پایین داستان متفاوت بوده و ممکن است به دلیل وجود مشکل زمینه ای اسکلتی نتوان آن را به طور کامل ایجاد کرد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button