سلام آقای دکتر داوودیان. ببخشید خیلی سعی کردم از طریق سایتتون مشکلم سوال کنم ولی نمیدونم چرا همش خطا می داد وسوالم ارسال نمیکرد.به هرحال از طریق ایمیل سوال می کنم امیدوارم که وقتی بزارید و جواب بدید.ممنون.من در سن 12سالگی بخاطر اینکه 2تا از دندانهای نیشم در فک بالا جلو بود ارتودنسی انجام دادم.الان که 30سالم هستم متاسفانه در فک بالا سمت چپش دندانهام بالا رفته وفاصله ای بین فک بالا و پایین در همان سمت ایجاد شده که من به هیج عنوان نمیتونم چیزی با این سمت بخورم چون دندونام روی هم قرار نمیگیرین و ضمن اینکه تعادل صورتم هم به هم ریخته و لبخندم هم کج شده و بسیار اعتماد به نفسم هم از دست دادم بطوریکه با هیچ کسی عکسی بر نمیدارم.اینم قابل ذکر هست که در زمان ارتودنسی دکتر یکی از دندانهای نیشم در سمت چپ  فک بالا کشید و همچنین فقط فک بالا رو ارتودنسی کرد.سایت شمارو که مطالعه می کردم راه حل هایی از قبیل کش و جراحی فک و…. برخوردم از شما تقاضا دارم راه حل مناسب برای من پیشنهاد بدید وضمن اینکه  من دوست دارم هر چه زودتراین مشکل حل بشه و طول درمان کوتاه باشه یعنی اگه با جراحی فک زودتر درمان میشم و یا کش و…    و اگه از فاکتور زمان بگذریم به نظر شما که یک دکترید کدام راه حل مناسب ترهستش.ضمن اینکه جنسیت من مرد هستش . اگه براتون امکان داره کامل توضیح بدید  فایل عکس دندونم براتون میفرستم.
گادفادر

سوال : سلام آقای دکتر داوودیان. ببخشید خیلی سعی کردم از طریق سایتتون مشکلم سوال کنم ولی نمیدونم چرا همش خطا می داد وسوالم ارسال نمیکرد.به هرحال از طریق ایمیل سوال می کنم امیدوارم که وقتی بزارید و جواب بدید.ممنون.من در سن 12سالگی بخاطر اینکه 2تا از دندانهای نیشم در فک بالا جلو بود ارتودنسی انجام دادم.الان که 30سالم هستم متاسفانه در فک بالا سمت چپش دندانهام بالا رفته وفاصله ای بین فک بالا و پایین در همان سمت ایجاد شده که من به هیج عنوان نمیتونم چیزی با این سمت بخورم چون دندونام روی هم قرار نمیگیرین و ضمن اینکه تعادل صورتم هم به هم ریخته و لبخندم هم کج شده و بسیار اعتماد به نفسم هم از دست دادم بطوریکه با هیچ کسی عکسی بر نمیدارم.اینم قابل ذکر هست که در زمان ارتودنسی دکتر یکی از دندانهای نیشم در سمت چپ فک بالا کشید و همچنین فقط فک بالا رو ارتودنسی کرد.سایت شمارو که مطالعه می کردم راه حل هایی از قبیل کش و جراحی فک و…. برخوردم از شما تقاضا دارم راه حل مناسب برای من پیشنهاد بدید وضمن اینکه من دوست دارم هر چه زودتراین مشکل حل بشه و طول درمان کوتاه باشه یعنی اگه با جراحی فک زودتر درمان میشم و یا کش و… و اگه از فاکتور زمان بگذریم به نظر شما که یک دکترید کدام راه حل مناسب ترهستش.ضمن اینکه جنسیت من مرد هستش . اگه براتون امکان داره کامل توضیح بدید فایل عکس دندونم براتون میفرستم.

پاسخ دکتر :
سلام،
عکس های ارسالی بررسی گردید. به نظر می رسد کشیدن یکطرفه دندان در فک بالا سبب ناقرینگی قوس دندانی بالا شده است. توصیه می گردد در اولین فرصت به یک ارتودنتیست از نزدیک مراجعه کنید تا با ارزیابی بالینی و رادیوگرافیک، راهکار درمانی صحیح را برای شما در نظر بگیرد. همانطور که عنوان کردید از جمله راهکارهای موجود برای جبران و رفع ناقرینگی های قوس دندانی، استفاده از کش (الاستیک) بین فکی می باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button