سلام آقای دکتر داوودیان خسته نباشیدآقای دکتر من یک ماه است که فک بالام رو ارتودنسی کردم و در قسمت زیر بینی احساس درد میکنم و هنگام خندیدن هم گاهی این درد را دارممیخواستم بدونم آیا ارتودنسی باعث این درد شده و دیگر اینکه آیا ارتودنسی در طول زمانی که در دهانم است روی حالت و فرم بینی تاثیر دارد آیا باعث تغییر حالت و وضعیت بینی حال من میشه؟در حالت کلی آیا امکان دارد ارتودنسی باعث تغییر حالت بینی در افراد شود؟ممنونم و سپاسگزار.معذرت میخوام که سوالم طولانی بود.
پریا رحیمی

سوال : سلام آقای دکتر داوودیان خسته نباشیدآقای دکتر من یک ماه است که فک بالام رو ارتودنسی کردم و در قسمت زیر بینی احساس درد میکنم و هنگام خندیدن هم گاهی این درد را دارممیخواستم بدونم آیا ارتودنسی باعث این درد شده و دیگر اینکه آیا ارتودنسی در طول زمانی که در دهانم است روی حالت و فرم بینی تاثیر دارد آیا باعث تغییر حالت و وضعیت بینی حال من میشه؟در حالت کلی آیا امکان دارد ارتودنسی باعث تغییر حالت بینی در افراد شود؟ممنونم و سپاسگزار.معذرت میخوام که سوالم طولانی بود.

پاسخ دکتر :
سلام،
ارتودنسی به طو مستقیم اثری بر فرم و حالت بینی ندارد ولی با تغییر در موقعیت لب ها می تواند به صورت غیر مستقیم بر تظاهر بینی اثر کند. درد ناحیه تیغه بینی و هنگام خندیدن هم بعید به نظر می رسد مربوط به درمان ارتودنسی باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button