سلام آقای دکتر داوودیان. دختری هستم 26 ساله که 6 ماه پیش دندان هایم را ارتودونسی کردم و در حال حاضر نیز در مرحله درمان می باشم. در ابتدای شروع کار، دکترم به من گفتند که لازم نیست دندان هایت را بکشی، اما الان از من خواسته اند که چهار دندان سالم (شماره های 4 بالا و پایین) خود را بکشم. به علت نگرانی، مردد هستم که درمان خود را ادامه بدهم یا نه. اصلا تمایلی ندارم دندان های سالم خود را از دست بدم. ممنون می شوم بنده را راهنمایی بفرمایید.
زهرا رضایی

سوال : سلام آقای دکتر داوودیان. دختری هستم 26 ساله که 6 ماه پیش دندان هایم را ارتودونسی کردم و در حال حاضر نیز در مرحله درمان می باشم. در ابتدای شروع کار، دکترم به من گفتند که لازم نیست دندان هایت را بکشی، اما الان از من خواسته اند که چهار دندان سالم (شماره های 4 بالا و پایین) خود را بکشم. به علت نگرانی، مردد هستم که درمان خود را ادامه بدهم یا نه. اصلا تمایلی ندارم دندان های سالم خود را از دست بدم. ممنون می شوم بنده را راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دکتر :
سلام،
به طور معمول طرح درمان ارتودنسی قبل از شروع درمان انتخاب می شود با این حال گاهی متخصص ارتودنسی با گذشت مدتی از درمان بر اساس نحوه پاسخ دندانها و بافت نرم به ارتودنسی نسبت به تغییر طرح درمان اقدام می کند. چنانچه درمانگر شما متخصص ارتودنسی هستند جای نگرانی نبوده و توصیه می گردد با اطمینان خاطر به درمان ادامه دهید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.