سلام آقای دکتر داوودیان.دختری 26 ساله هستم، بی نظمی نسبتا کمی توو دندونام دارم و اینکه احساس میکنم فک پایینم بیش از حد معمول داخل فک بالا فرو میره، البته به نظرم شدید نیس، و مشکل دیگه ای که دارم موقع غذا خوردن فکم صدا میده که اگه کسی دور و ورم باشه میشنوه!پیش دو تا متخصص ارتودنسی رفتم که یکیشون به مشکل فک و احتمال جراحی اشاره کردن ولی اون یکی نه..عکس های رادیو گرافی ضمیمه ایمیل هستن، میخواستم راهنماییم کنید که آیا با ارتودنسی کاموفلاژ مشکل فکم حل میشه یا نیاز به جراحی هست ؟ و اینکه علت صدا دادن فکم موقع غذا خوردن به خاطر مشکل فک هست یا علت دیگه ای داره ؟؟ممنونم به خاطر وقتی که میذارید و سایت عالی و جامعی که دارید که من به راحتی و بدون مراجعه به سایت های دیگه و در کمترین زمان هر اطلاعاتی که میخاستم از سایت شما گرفتم.
زهرا ع

سوال : سلام آقای دکتر داوودیان.دختری 26 ساله هستم، بی نظمی نسبتا کمی توو دندونام دارم و اینکه احساس میکنم فک پایینم بیش از حد معمول داخل فک بالا فرو میره، البته به نظرم شدید نیس، و مشکل دیگه ای که دارم موقع غذا خوردن فکم صدا میده که اگه کسی دور و ورم باشه میشنوه!پیش دو تا متخصص ارتودنسی رفتم که یکیشون به مشکل فک و احتمال جراحی اشاره کردن ولی اون یکی نه..عکس های رادیو گرافی ضمیمه ایمیل هستن، میخواستم راهنماییم کنید که آیا با ارتودنسی کاموفلاژ مشکل فکم حل میشه یا نیاز به جراحی هست ؟ و اینکه علت صدا دادن فکم موقع غذا خوردن به خاطر مشکل فک هست یا علت دیگه ای داره ؟؟ممنونم به خاطر وقتی که میذارید و سایت عالی و جامعی که دارید که من به راحتی و بدون مراجعه به سایت های دیگه و در کمترین زمان هر اطلاعاتی که میخاستم از سایت شما گرفتم.

پاسخ دکتر :
سلام،
متأسفانه به صِرف رادیوگرافی های ارسال شده امکان مشاوره آنلاین ارتودنسی پیرامون تشخیص و طرح درمان مقتضی وجود ندارد. با این حال به نظر نمی رسد گزینه جراحی فک خیلی محتمل باشد. توصیه می گردد با چند متخصص ارتودنسی حضورا مشاوره کنید و نهایتا طرح درمانی که اتفاق بیشتری بر سر آن وجود دارد و در ضمن با خواسته های شما همسو می باشد برگزینید.

با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.