سلام آقای دکتر. من به زودی خدمت شما خواهم رسید اما قبل از آن خواستم مشکلم رو مطرح کنم.بین دندانهای بالا و پایین من فاصله وجود داره به طوری که زبانم را از آن بیرون می آورم بعضی از همکاران شما گفتن که یک مدتی ارتودنسی لازم است تقریبا هفت الی هشت ماه بعد با زیبایی بقیه مراحل رو انجام میدیم.خواستم بدونم آیا یه همچین درمانی وجود دارد که به صورت ارتو جراحی یا ارتو زیبایی باشد.شیوه درمان این مشکل به چه صورت است.
آرزو حافظی

سوال : سلام آقای دکتر. من به زودی خدمت شما خواهم رسید اما قبل از آن خواستم مشکلم رو مطرح کنم.بین دندانهای بالا و پایین من فاصله وجود داره به طوری که زبانم را از آن بیرون می آورم بعضی از همکاران شما گفتن که یک مدتی ارتودنسی لازم است تقریبا هفت الی هشت ماه بعد با زیبایی بقیه مراحل رو انجام میدیم.خواستم بدونم آیا یه همچین درمانی وجود دارد که به صورت ارتو جراحی یا ارتو زیبایی باشد.شیوه درمان این مشکل به چه صورت است.

پاسخ دکتر :
سلام،
با توجه به توضیحات اجمالی شما به نظر می رسد از مشکل اپن بایت رنج می برسد. این ناهنجاری بسته به میزان نقش زمینه ای دندانها و فکین، سن بیمار (از حیث وضعیت رشدی) و … از طریق ارتودنسی و یا درمان ارتودنسی توام با جراحی فک برطرف می گردد. تشخیص و ارائه طرح درمان اختصاصی هر بیمار بوده و مستلزم معاینه بالینی و بررسی مدارک پاراکلینیکی (رادیوگرافی و فتوگرافی) می باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button