سلام اقای دکتر داوودیان. لطفا راهنمایی کنید. 19 سالمه و دندان های فک بالایم نامرتبی مختصری داشتند که دندان های فک بالایم را نزد یک دندانپزشک در لرستان ارتودنسی می کنم. دندانپزشک گفت که دندان های فک بالا و پایینم چند میلی متر بیشتر نسبت به حالت نرمال اختلاف فاصله دارند. و باید 4 دندان جلویی فک بالایم به سمت داخل بروند به همین خاطر برای ایجاد فضا از روش سمباده کشیدن دندان ها استفاده می کند.و 2 تا از دندان های جلویی فک بالا را سمباده کشید و قرار است باز هم دندان هایم را سمباده بکشد.ایا سمباده کشیدن روش مناسبی برای ایجاد فضا است ?ایا سمباده کشیدن به دندانهایم اسیب جدی وارد می کند?از راهنمایی شما ممنون می شوم.
الینا عباسی

سوال : سلام اقای دکتر داوودیان. لطفا راهنمایی کنید. 19 سالمه و دندان های فک بالایم نامرتبی مختصری داشتند که دندان های فک بالایم را نزد یک دندانپزشک در لرستان ارتودنسی می کنم. دندانپزشک گفت که دندان های فک بالا و پایینم چند میلی متر بیشتر نسبت به حالت نرمال اختلاف فاصله دارند. و باید 4 دندان جلویی فک بالایم به سمت داخل بروند به همین خاطر برای ایجاد فضا از روش سمباده کشیدن دندان ها استفاده می کند.و 2 تا از دندان های جلویی فک بالا را سمباده کشید و قرار است باز هم دندان هایم را سمباده بکشد.ایا سمباده کشیدن روش مناسبی برای ایجاد فضا است ?ایا سمباده کشیدن به دندانهایم اسیب جدی وارد می کند?از راهنمایی شما ممنون می شوم.

پاسخ دکتر :
سلام،
استریپ کردن (کاهش عرض) دندانها یکی از روش های درمانی ارتودنسی به منظور تأمین فضای کافی لازم برای مرتب کردن دندانهای کج می باشد. چنانچه درمان شما نزد متخصص ارتودنسی در جریان است بهتر است با اطمینان به درمان ادامه دهید، در غیر این صورت با یک ارتودنتیست در این خصوص حضورا مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.