سلام جناب دکتر امیدوارم مزاحم وقت شریف شما نشم:من  برای ارتودنسی رفتم پیش متخصص و خوب یه سه چهار ماهی تحت نظر ایشون بودم اما زمانی که ایشون میخواستند دندان های من رو معاینه کنن من همیشه یه حالت حساسیت و اینکه گلوی من چفت میشد رو داشتم و در واقع یه حالتی مثل عق زدن رو داشتم و خوب خیلی از این حالت ترسیده بودم و دیگه هیچ وقت دندونپزشکی نرفتم الان هم دندونام به هم ریخته هست و خیلی اذیتم میکنه میشه راهنمایی بفرمایید برای این که این حساسیت رو نداشته باشم چه کار کنم ممنونم از بزرگواری شما.
سراج

سوال : سلام جناب دکتر امیدوارم مزاحم وقت شریف شما نشم:من برای ارتودنسی رفتم پیش متخصص و خوب یه سه چهار ماهی تحت نظر ایشون بودم اما زمانی که ایشون میخواستند دندان های من رو معاینه کنن من همیشه یه حالت حساسیت و اینکه گلوی من چفت میشد رو داشتم و در واقع یه حالتی مثل عق زدن رو داشتم و خوب خیلی از این حالت ترسیده بودم و دیگه هیچ وقت دندونپزشکی نرفتم الان هم دندونام به هم ریخته هست و خیلی اذیتم میکنه میشه راهنمایی بفرمایید برای این که این حساسیت رو نداشته باشم چه کار کنم ممنونم از بزرگواری شما.

پاسخ دکتر :
سلام،
متاسفانه برخی بیماران رفلکس gag فعالی دارند یعنی با اندک تماس خارجی داخل دهان، دچار حالت تهوع می شوند. در مواردی استفاده از بی حسی موضعی تاپیکال در کاهش اسن حساسیت موثر است. اما در خصوص ارتودنسی که مستلزم مراجعه طولانی به متخصص ارتودنسی است تاثیر این روش قدری دور از ذهن به نظر می رسد. با این وجود مشاوره با ارتودنتیست خود و معاینه بالینی بهتر شرایط مشکل شما و امکان انجام درمان ارتودنسی را نشان می دهد.
با سپاس،
دکتر مسعود  داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.