سلام. خانمي هستم  ۴۱ ساله. در سن ١٤سالكي  دندان  ۵ از فك بالا را كشيدم. دندانهايم از آن به بعد حركت كرده و فضاي خالي ميان آنها مدام بازتر مي شود… با ليزر آنها را ترميم كرده، اما دوباره نياز به ترميم دارند. طوري كه دندانهايم بسيار بزرگ و زشت به نظر مي رسد. آيا امكان ارتودنسي برايم وجود دارد.
س.شايسته

سوال : سلام. خانمي هستم ۴۱ ساله. در سن ١٤سالكي دندان ۵ از فك بالا را كشيدم. دندانهايم از آن به بعد حركت كرده و فضاي خالي ميان آنها مدام بازتر مي شود… با ليزر آنها را ترميم كرده، اما دوباره نياز به ترميم دارند. طوري كه دندانهايم بسيار بزرگ و زشت به نظر مي رسد. آيا امكان ارتودنسي برايم وجود دارد.

پاسخ دکتر :
سلام،
اصولا” در غالب موارد بستن فضاهای خالی دندانی به کمک مواد همرنگ دندان (کامپوزیت) و به زعم برخی دندانپزشکان با نام غلط تجاری ترمیم با لیزر!! به صلاح بیمار نیست زیرا ضمن ایجاد دندانهایی نامتناسب و نازیبا، سلامت آنها را نیز به دلیل تراش مینای دندان و مشکل نمودن رعایت بهداشت با افزودن نابجای مواد ترمیمی تهدید خواهد نمود. بهترین راهکار برای شما مراجعه به یک متخصص ارتودنسی به منظور ارزیابی امکان بستن فضای مزبور با ارتودنسی می باشد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.