سلام خدمت دکتر داوودیانیک هفته ای میشه دندانهای هر دو فک را براکت گذاری کرده ام. (با کشیدن 4 دندان4) و دکتر برای عقب آوردن نیش های فک پایین از کش های 1/4 استفاده کرده که خودم هر24 ساعت عوضش می کنم. از چند روز بعد از سیم گذاری دندان 5 سمت راست فک پایینم درد می کنم بویژه وقتی فشارش می دم (انگشتم را بروی دندان فشار میدم). و هر سه دندان عقب فک بالام (دندانهای 6 – 7 -8) در سمت راست هم با فشار درد می کند. هیچ پوسیدگی هم نداره- دندان عقل آن طرف فکم را هم کشیده ام. مگه دندانهای آخر هم جلو میاید؟؟ دلیل دردش چیه؟ باید به دکترم نشون بدم؟
ج ت

سوال : سلام خدمت دکتر داوودیانیک هفته ای میشه دندانهای هر دو فک را براکت گذاری کرده ام. (با کشیدن 4 دندان4) و دکتر برای عقب آوردن نیش های فک پایین از کش های 1/4 استفاده کرده که خودم هر24 ساعت عوضش می کنم. از چند روز بعد از سیم گذاری دندان 5 سمت راست فک پایینم درد می کنم بویژه وقتی فشارش می دم (انگشتم را بروی دندان فشار میدم). و هر سه دندان عقب فک بالام (دندانهای 6 – 7 -8) در سمت راست هم با فشار درد می کند. هیچ پوسیدگی هم نداره- دندان عقل آن طرف فکم را هم کشیده ام. مگه دندانهای آخر هم جلو میاید؟؟ دلیل دردش چیه؟ باید به دکترم نشون بدم؟

پاسخ دکتر :
سلام،
مقداری درد حین ارتودنسی خصوصا چند روز بعد از جلسه اول طبیعی و غیر قابل اجتناب است. با این حال در صورتیکه شدت درد زیاد است شما می توانید در این خصوص با متخصص ارتودنسی معالج مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.