سلام خدمت دکتر داوودیان من درمان ارتودنسی ام نزد یک پزشک ارتودنسی طولانی شده حدوده 3 سال وهنوز نتیجه مطلوب بدست نیامده من نگران ریشه دندان و لقی دندانم و بعضی از دندانم لق شده در ارتودنسی تحلیل ریشه دندان باید چند میلیمتر باشد؟ ایا لقی دندان طبیعی است ؟
رویا

سوال : سلام خدمت دکتر داوودیان من درمان ارتودنسی ام نزد یک پزشک ارتودنسی طولانی شده حدوده 3 سال وهنوز نتیجه مطلوب بدست نیامده من نگران ریشه دندان و لقی دندانم و بعضی از دندانم لق شده در ارتودنسی تحلیل ریشه دندان باید چند میلیمتر باشد؟ ایا لقی دندان طبیعی است ؟

پاسخ دکتر :
سلام،
۱. درمان ارتودنسی ثابت را بهتر است نزد متخصص ارتودنسی و نه دندانپزشک عمومی دهید زیرا بعضا خسارات جبران ناپذیری با طولانی شدن بیش از حد درمان، گریبانگیر بیمار می گردد. ۲. درمان ارتودنسی ثابت به مدت طولانی (بیش از ۳ سال) ریسک عوارضی همچون کاهش ارتفاع ریشه ها، تحلیل استخوان و لثه را افزایش می دهد. ۳. در حین درمان ارتودنسی قدری لقی دندانها طبیعی است و بعد از خاتمه درمان برطرف می گردد با این حال در درمان های طولانی ریسک لقی دايمی دندانها نیز بیشتر می گردد. ۴. چنانچه درمانگر شما متخصص ارتودنسی هستند با ایشان به طور شفاف در خصوص دلیل طولانی شدن طول درمان ارتودنسی مذاکره کنید و در صورتی که ایشان متخصص نیستند در اولین فرصت با یک ارتودنتیست حضورا مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.