سلام خسته نباشید.دختری 19 ساله هستم که 5 ماه پیش دندان نیش شیری فک بالام را کشیدم و متاسفانه دندان دائمی ام داخل فک به صورت نهفته قرار دارد. برای درمان به من ارتودنسی را پیشنهاد کردم و 5 ماه است که ارتودنسی را انجام داده ام و هم چنین گفتند که به دلیل دیر اقدام کردن در صورت جوش نخوردن دندان به استخوان فک با جراحی,دندان قابل درآمدن است.در غیر اینصورت باید دندان بکارم(ایمپلنت).از شما خواهش میکنم که مرا راهنمایی کنید.آیا این گفته ها درست هستند و ممکن است که دندانم درنیاید؟با تشکر.
الهه بهرامی

سوال : سلام خسته نباشید.دختری 19 ساله هستم که 5 ماه پیش دندان نیش شیری فک بالام را کشیدم و متاسفانه دندان دائمی ام داخل فک به صورت نهفته قرار دارد. برای درمان به من ارتودنسی را پیشنهاد کردم و 5 ماه است که ارتودنسی را انجام داده ام و هم چنین گفتند که به دلیل دیر اقدام کردن در صورت جوش نخوردن دندان به استخوان فک با جراحی,دندان قابل درآمدن است.در غیر اینصورت باید دندان بکارم(ایمپلنت).از شما خواهش میکنم که مرا راهنمایی کنید.آیا این گفته ها درست هستند و ممکن است که دندانم درنیاید؟با تشکر.

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان دندان نیش نهفته در حالت ایده آل هدایت آن به داخل قوس دندانی توسط ارتودنسی می باشد. همانطور که ارتودنتیست شما نیز عنوان کرده اند در صورت فک جوش (انکیلوز) نبودن دندان نیش به فک ممکن است با نیروی ارتودنسی رویش یابد، در غیر این صورت باید توسط جراحی خارج شده و با ایمپلنت یا دیگر روش های پروتزی جایگزین گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.