سلام خسته نباشید دکتر داوودیان. من قبلا عکس براتون فرستادم شما تشخیص ارتدونسی و جراحی رو برای من دادین ،چیزی که منو ناراحت میکنه ناهماهنگی ردیف بالای دندونام هستش و اگر این ناهماهنگی برطرف بشه من قصد جراحی ندارم ،میخواستم بدونم امکانش هست من خودم انتخاب کننده باشم و از جراحی صرف نظر کنم، یا ارتودنسی بدون جراحی ممکن نیست؟
پ.م.

سوال : سلام خسته نباشید دکتر داوودیان. من قبلا عکس براتون فرستادم شما تشخیص ارتدونسی و جراحی رو برای من دادین ،چیزی که منو ناراحت میکنه ناهماهنگی ردیف بالای دندونام هستش و اگر این ناهماهنگی برطرف بشه من قصد جراحی ندارم ،میخواستم بدونم امکانش هست من خودم انتخاب کننده باشم و از جراحی صرف نظر کنم، یا ارتودنسی بدون جراحی ممکن نیست؟

پاسخ دکتر :
سلام،
امروزه تصمیم در خصوص درمان های ارتودنسی امری تعاملی بین بیمار و ارتودنتیست می باشد. به این مفهوم که متخصص ارتودنسی تا آنجا که استاندارد های درمان بیش از اندازه به هم نریزد باید خواسته های بیمار را در درمان خود لحاظ کند. با این مقدمه توصیه می گردد با مراجعه به یک ارتودنتیست و طرح پرسش امکان انجام درمان ارتودنسی بدون جراحی دیدگاه ایشان را جویا شوید. بر اساس عکس های ارسال شده به نظر می رسد ممکن است تحت شرایط معینی بتوان با ارتودنسی تنها، اقدام به ردیف کردن دندانهای دو فک نمود. بدیهی است با این طرح درمان فرم صورت و لب ها تغییر محسوسی نخواهد کرد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.