سلام دکتر داودیان ،پسری 7 ساله دارم که تا این سن انگشت میمکد و کمی سقف و فرم دندانها تغییر کرده و در حال حاضر دندانهای 6 هم شروع به رویش کردند و دو دندان دایم پایین صاف نیستند،البته فرم فک و دندان پسرم شبیه خودم است و بنده دو سری ارتودنسی کردم و جواب نگرفتم و نگران فرم دندان پسرم هستم،ایا از این سن جهت پیشگیری اقدام کنم؟ یا باید دندانهای دایم بیشتری در بیاورد و بعد اقدام کنم؟
نادیا مورودی

سوال : سلام دکتر داودیان ،پسری 7 ساله دارم که تا این سن انگشت میمکد و کمی سقف و فرم دندانها تغییر کرده و در حال حاضر دندانهای 6 هم شروع به رویش کردند و دو دندان دایم پایین صاف نیستند،البته فرم فک و دندان پسرم شبیه خودم است و بنده دو سری ارتودنسی کردم و جواب نگرفتم و نگران فرم دندان پسرم هستم،ایا از این سن جهت پیشگیری اقدام کنم؟ یا باید دندانهای دایم بیشتری در بیاورد و بعد اقدام کنم؟

پاسخ دکتر :
سلام،
چنانچه عادت مکیدن انگشت تا بیش از ۵-۴ سالگی ادامه یابد جبران عوارض زیانبار آن برای دندانها و فک مشکلتر خواهد شد. توصیه می گردد در اولین فرصت با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی نسبت به ارزیابی اثرات عادت مکیدن روی سیستم دندانی فکی فرزندتان و اتخاذ روش مناسب برای ترک این عادت مراجعه نمائید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.