سلام دکتر داودیان. ارتودنسی کودکان از چه سنی بهترین حالت برای شروع است. من دختری ۶ ساله دارم که فکش جلو آمده به شکلی که دندانهای بالا پشت دندانهای پایین دیده نمی شود. آیا بهتر است صبر کنم دخترم بزرگ شود و بعد ببرم جراحی فک کنم یا با ارتودنسی از الان میشه مشکلش را کنترل کرد. اگه لازم باشه عکس های صورتشو براتون ایمیل می کنم. مرسی از وبسایت خوب تان و اینکه برای بیمارانتون وقت می زارین.
کارکیا

سوال : سلام دکتر داودیان. ارتودنسی کودکان از چه سنی بهترین حالت برای شروع است. من دختری ۶ ساله دارم که فکش جلو آمده به شکلی که دندانهای بالا پشت دندانهای پایین دیده نمی شود. آیا بهتر است صبر کنم دخترم بزرگ شود و بعد ببرم جراحی فک کنم یا با ارتودنسی از الان میشه مشکلش را کنترل کرد. اگه لازم باشه عکس های صورتشو براتون ایمیل می کنم. مرسی از وبسایت خوب تان و اینکه برای بیمارانتون وقت می زارین.

پاسخ دکتر :
سلام،
بنابر دستورالعمل انجمن ارتودنتیست های آمریکا باید هر کودکی در سن ۷ سالگی از بایت مشکلات دندانی فکی مورد ارزیابی ارتودنسی قرار گیرد. البته همه مشکلات ارتودنسی کودکان در یک سن درمان نمی شوند بلکه هر کیسی بنا به تشخیص ارتودنتیست سن معینی برای درمان دارد. درمان ناهنجاری جلو بودن فک پایین به صورت کلاسیک قبل از ۸ سالگی باید صورت گیرد. با این حال توصیه می گردد در اولین فرصت با یک متخصص ارتودنسی مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.