سلام دکتر داودیان عزیز.خدمتتون عرض کنم که بنده ارتودنسی ثابت انجام دادم و هم اکنون از فیکس ریتینر ثابت هر دو فک و پلاک متحرک فک بالا استفاده می نمایم. طبق عکس ارسال شده دندانهای من رنگ متمایل به زرد به خود گرفته و اکنون که قریب به دو ماه از برداشتن براکتها میگذرد و مرتب مسواک میزنم ولی به هدفم که سفید شدن دندنهایم هست نرسیدم.دکتر عمومی بهم گفت اصلا از سفیدکننده استفاده نکنم.از جنابعالی تقاضا دارم برای حل این مشکل بنده را راهنمایی بفرمایید.با سپاس .
علیرضا مهدوی

سوال : سلام دکتر داودیان عزیز.خدمتتون عرض کنم که بنده ارتودنسی ثابت انجام دادم و هم اکنون از فیکس ریتینر ثابت هر دو فک و پلاک متحرک فک بالا استفاده می نمایم. طبق عکس ارسال شده دندانهای من رنگ متمایل به زرد به خود گرفته و اکنون که قریب به دو ماه از برداشتن براکتها میگذرد و مرتب مسواک میزنم ولی به هدفم که سفید شدن دندنهایم هست نرسیدم.دکتر عمومی بهم گفت اصلا از سفیدکننده استفاده نکنم.از جنابعالی تقاضا دارم برای حل این مشکل بنده را راهنمایی بفرمایید.با سپاس .

پاسخ دکتر :
سلام،
بعد از برداشتن براکت های ارتودنسی حداقل ۳ ماه باید بگذرد تا با اعمال بهداشت مناسب التهاب لثه ها کاهش یافته و زردی دندانها رفته رفته برطرف گردد. چنانچه درمانگر شما ارتودنتیست بوده اند جای نگرانی وجود نداشته و بهتر است هر گونه نگرانی را با ایشان در میان گذارید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.