سلام دکتر داودیان, من دختری 22 ساله هستم که 3 سال است ارتودنسی کرده ام برای ارتودنسی 4 دندان ( 2 تا بالا 2 تا پایین) را به پیشنهاد دکترم کشیدم، سال سوم از الاستیک استفاده کردم، اما الان بعد از 3 سال هنوز فاصله بین دو تا از دندان های بالا رفع نشده، ضمن این که فک و دندان های بالایی قبل از ارتودنسی هیچ مشکل ظاهری نداشتند و الان به نظر فک و لبخندم نازیبا شده و صرفا برای رفع به هم ریختگی دندان های پایینی به دکتر مراجعه کردم اما به پیشنهاد دکتر دندان های بالا را هم کشیدم. آیا طول درمان طولانی نشده ؟ آیا امکانش هست که فک به حالت زیبای قبل از ارتودنسی برگرده؟ اگر از پلاک متحرکی که بعد از درمان ارتودنسی ثابت باید استفاده بشه ، استفاده نکنم امکانش هست که فک به حالت قبل خود برگردد؟ یا منجر به فاصله افتادن دوباره دندان هایم می شود ؟
ستاره سلطانی

سوال : سلام دکتر داودیان, من دختری 22 ساله هستم که 3 سال است ارتودنسی کرده ام برای ارتودنسی 4 دندان ( 2 تا بالا 2 تا پایین) را به پیشنهاد دکترم کشیدم، سال سوم از الاستیک استفاده کردم، اما الان بعد از 3 سال هنوز فاصله بین دو تا از دندان های بالا رفع نشده، ضمن این که فک و دندان های بالایی قبل از ارتودنسی هیچ مشکل ظاهری نداشتند و الان به نظر فک و لبخندم نازیبا شده و صرفا برای رفع به هم ریختگی دندان های پایینی به دکتر مراجعه کردم اما به پیشنهاد دکتر دندان های بالا را هم کشیدم. آیا طول درمان طولانی نشده ؟ آیا امکانش هست که فک به حالت زیبای قبل از ارتودنسی برگرده؟ اگر از پلاک متحرکی که بعد از درمان ارتودنسی ثابت باید استفاده بشه ، استفاده نکنم امکانش هست که فک به حالت قبل خود برگردد؟ یا منجر به فاصله افتادن دوباره دندان هایم می شود ؟

پاسخ دکتر :
سلام،
در صورتیکه درمان شما نزد متخصص ارتودنسی در حال انجام است جای نگرانی نبوده و مشکل شما برطرف خواهد شد. استفاده از نگهدارنده های ارتودنسی بعد از درمان برای حفظ نتیجه بدست آمده ضروری است.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.